FreeDos Bilgisayara Windows 8.1 Yükleme

owsla

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. MSI Ge70 267xtr satın aldım. Kargoda geliyor.

Şimdi bu konuda " Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal " Recep Abi'nin verdiği ilk linkte ki .iso yu indiriyorum. 64 bit olanını.
Daha sonra Windows 8.1 RTM ISO dosyasını USB'ye Yazma | Technopat Sosyal bu linkteki rehberi izleyerek .iso'yu flash'a yazacağım.

Soru 1) Orjinal satın alamadığım için korsan yükleyeceğim, crack'le vs orjinal yaptığım zaman bütün güncellemeleri alır mıyım? Windows 8.1 Update 1 bana da gelir mi? Veya bu linkteki Плати.Ру Windows 8.1 Pro 32/64 Лицензия 1ПК + ISO + сертификат key'i satın alırsam yükleme esnasında girdiğimde Orjinal Windows 8.1 olacak değil mi? Rusça vs olma durumu var mıdır? Bir de linkte 62 TL olarak satılıyor. Heryerde Windows 8.1 400-550 TL arası değişir fiyat. Burdakinin farkı nedir?

Soru 2) Flash'a .iso yu yazmadan önce NTFS olarak mı biçimlendireceğim yoksa FAT32 olarak mı?

Flash'ı hazırladıktan sonra ;
www.youtube.com/watch?v=BGGMMzergH0‎

Bu videoyu izledim. Yalnız benim aldığımda SSD yok 1 TB olarak gelecek. Ama video'da SSD ye kuruluyor ve D: klasörü en son yapılıyor.

Soru 3) Ben 1 TB'lık harddiski C: 300 GB D:'yi ise 700 GB olarak bölüp C: ye Windows 8.1'u nasıl kuracağım ?
Soru 4) Video'nun ilk başında Recep Abi'nin yaptığı gibi UEFI ayarlarını yapıp UEFI Windows 8.1 kurabilir miyim sorun çıkar mı?

1}cevap: alırsın hemde paşa paşa,Kmscipo tavsiyem.
2}cevap: Ntfs terciğimdir.Hız avantajı var.
3}cevap: kurulumda; yeni bölüm olurtur ordan 300 gb ne kadar mb ediyorsa onu yazacaksın.Kurulumdan sonra D2i biçimlendireceks.n
4}Sorun çıkmaz. Ben tavsiye etmem. 
Ben o iso'yu tavsiye etmem, artık nette w8.1 uptade 1 var.Onun tarihi geçti bunu indir;
MEGA 
W8.1 Update 1 gelmez.Netten indirsen kuramassın. Ruslara da güven olmaz. 
Hdd ve SSd farkı ;Hız 
O link 180 günlük olanı olmasın.Rusların ki.

1}cevap: alırsın hemde paşa paşa,Kmscipo tavsiyem.
2}cevap: Ntfs terciğimdir.Hız avantajı var.
3}cevap: kurulumda; yeni bölüm olurtur ordan 300 gb ne kadar mb ediyorsa onu yazacaksın.Kurulumdan sonra D2i biçimlendireceks.n
4}Sorun çıkmaz. Ben tavsiye etmem. 
Ben o iso'yu tavsiye etmem, artık nette w8.1 uptade 1 var.Onun tarihi geçti bunu indir;
MEGA

Bende bir yerde Windows 8.1 + Update 1 görmüştüm MEGA linki vardı ordada ama adam MEGA linkinde ki dosyalar eksik olduğundan kaldırılmıştır demişti. Bu, o, olmasın?

Yani ben windows 8.1 yüklemesini başlattım, disk bölümü geldi orada yeni disk oluştur diyip 300 GB yapıyorum kalan 700 GB'ı da windows kurulduktan sonra mı D ye çevireceğim? Bir de disk bölme konusunda senin tavsiyen nedir? Bütün programlar C ye yükleneceği için biraz daha genişletsem mi ? Oyunlarımı D ye yükleyeceğim sıkıntı olmaz herhalde?

MEGA linkinde Sadece Windows 8.1 Update 1 diyor, işletim sistemi de var mı içinde yoksa sadece Update mi?

Bu benim kendi disk'imdeki dosya ,bugün indirdim(güncelleme 800 mb bu setupa entegreli).Hatta virtual box ile kurulum yaptım sıkıntı yok.Bence 300 gb yeterli .Bazı kaynaklarda 100 gb'den fazla windowsu yavaşlatıyor diye duymuştum.Bölümleme konusu aynen öyle.

Bu benim kendi disk'imdeki dosya ,bugün indirdim(güncelleme 800 mb bu setupa entegreli).Hatta virtual box ile kurulum yaptım sıkıntı yok.Bence 300 gb yeterli .Bazı kaynaklarda 100 gb'den fazla windowsu yavaşlatıyor diye duymuştum.Bölümleme konusu aynen öyle.

Peki teşekkür ederm. Recep abi'nin verdiği linkteki indirmeyi iptal ettim seninkini indiriyorum. Etkinleştirmeyi de şu şekilde www.youtube.com/watch?v=rXsvaUVfcvI‎ yapmayı düşünüyorum. Ne dersin? kmscipo engellenmiş sanırım. Rus adama email attım bakalım geri dönüşüne göre karar vericem ama sen eğer diyorsan bu etkinleştirmeyi yaptığında zaten güncellemeler vs herşey orjinalmiş gibi gelecek. hiç satın almam. Pekala 300 - 700 olarak böleceğim

Peki teşekkür ederm. Recep abi'nin verdiği linkteki indirmeyi iptal ettim seninkini indiriyorum. Etkinleştirmeyi de şu şekilde www.youtube.com/watch?v=rXsvaUVfcvI‎ yapmayı düşünüyorum. Ne dersin? kmscipo engellenmiş sanırım. Rus adama email attım bakalım geri dönüşüne göre karar vericem ama sen eğer diyorsan bu etkinleştirmeyi yaptığında zaten güncellemeler vs herşey orjinalmiş gibi gelecek. hiç satın almam. Pekala 300 - 700 olarak böleceğim

Zaten kurulumdan sonra sana soruyor;lisansliyim mi diye.Kmscipo felan uğraşma. 
Ve ruslarınki 180 günlük olabilir veya indistiral ve embeded sürümde olabilir.İşin içinde iş vardır illa ki.

Zaten kurulumdan sonra sana soruyor;lisansliyim mi diye.Kmscipo felan uğraşma. 
Ve ruslarınki 180 günlük olabilir veya indistiral ve embeded sürümde olabilir.İşin içinde iş vardır illa ki.

Peki tamam ruslardan vazgeçirdin beni :) Skype ile etkinleştirmeyi yapacağım. Teşekkürler cevaplar için

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı