FreeDOS işletim sistemine nasıl Windows kurulur?

yucewalden

Hectopat
Makaleler
1
Aldığım laptop FreeDOS işletim sistemli Windows 10 kurmak ücretli mi olur ya da nasıl olur hiçbir fikrim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus ile falan uğraşmana gerek yok.
Buradan aracı indirip USB'ye kurulum yapabilirsin. Sonra BIOS üzerinden Boot device olarak ayarladığın zaman kurulumu yapabilirsin. Kurulum tamamladıktan sonra Boot device olarak HDD'ni veya SSD'ni seçmeyi unutma.

Windows 10, ücretli bir yazılım fakat anahtar aktifleştirmeden de deneyebiliyorsunuz. Satın aldığınız zaman anahtarınızı aktifleştirebilirsiniz.

Kurulum rehberi de mevcut. Eksik kalan veya anlamadığınız bir nokta varsa sorabilirsiniz.

Windows 10, ücretli bir yazılım fakat anahtar aktifleştirmeden de deneyebiliyorsunuz. Satın aldığınız zaman anahtarınızı aktifleştirebilirsiniz.

Kurulum rehberi de mevcut. Eksik kalan veya anlamadığınız bir nokta varsa sorabilirsiniz.

Etkinleştirince ne gibi bir fark oluyor ya da bu bir eksiklik yaratır mı benim için?

Ekranınızın sağ altında Windows'u etkinleştirmenizi söyleyen sinir bozucu bir yazı beliriyor ve asla kaybolmuyor. Kişiselleştirme ayarları devre dışı kalıyor. Bunun gibi farklar oluyor kısaca.

activatewindows.png

Ekranınızın sağ altında Windows'u etkinleştirmenizi söyleyen sinir bozucu bir yazı beliriyor ve asla kaybolmuyor. Kişiselleştirme ayarları devre dışı kalıyor. Bunun gibi farklar oluyor kısaca.

Eki Görüntüle 946117
FreeDos bir bilgisayar 30 günlük Windows deneme sürümüyle geliyor dediler. Sizin de dediğiniz gibi linkteki anlatılanları mı yapmak lazım, yoksa 25-30 tl'ye retail/OEM key alıp herhangi bir şey yapmadan sadece keyi girsem yeterli olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı