Freelance site önerisi

cyhriaeth

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, freelance olarak İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce çeviri yapmak istiyorum. Bu konuda herhangi bir tecrübe, sertifika vb. durumum yok. Fiverr ve upwork denedim onlarca kez fakat yok, aylardır tek bir iş bile alamadım. Tecrübesiz birinin iş alması için ne önerirsiniz? Ya da farklı site önerecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiverr ve Upwork'de kısmetini bulamadıysan Freelancer'e bakabilirsin, ama orası da hiç parasına çalışan Hintli çeviri bürolarıyla tıkışmış durumda. Maalesef çevrenin olması gerekiyor.

Hocam nu siteler çöp insanlarla dolu zaten. Sizden kötüleri de var ve iş alıyor. Bütçe meselesi. Herhangi bir freelamce sitesi ile iş yapabilirsiniz.

(Hazır şablonları logo yapıyorum diye yutturan bile var)

Fiverr ve Upwork'de kısmetini bulamadıysan Freelancer'e bakabilirsin, ama orası da hiç parasına çalışan Hintli çeviri bürolarıyla tıkışmış durumda. Maalesef çevrenin olması gerekiyor.
Tecrübe seviyesi kriteri giriş seviyesi olan işleri seçtim hep, üstüne ilan veren kişinin bütçesinden aza çalışacağımı söylüyorum. Yok, hiçbir işe yaramıyor. E tamam tecrübesiziz ama böyle olursa nasıl tecrübe kazanacağız?

@birisigitti Hocam ben de bu tercüme işinden umut olmadığı için grafik tasarım, logo tasarımı vb. işlere girişmeyi düşünüyorum şimdi. Umarım orada bulabilirim bir şeyler.

Freelancer.com'dan uzak dur. O kadar çok dolandırıcı dolu ki. İş ilanı arıyorsan bir Somalili gelip sana"Bize 5 dolar ver seni ekibime alayım." tarzı bir mesaj atıyor. Dolandırmayı da bilmiyorlar,biz ne tosuncuklar jet fadıllar gördük hey yavrum hey.

Tecrübe seviyesi kriteri giriş seviyesi olan işleri seçtim hep, üstüne ilan veren kişinin bütçesinden aza çalışacağımı söylüyorum. Yok, hiçbir işe yaramıyor. E tamam tecrübesiziz ama böyle olursa nasıl tecrübe kazanacağız?

@birisigitti Hocam ben de bu tercüme işinden umut olmadığı için grafik tasarım, logo tasarımı vb. işlere girişmeyi düşünüyorum şimdi. Umarım orada bulabilirim bir şeyler.

Aynı sorunu ben de yaşadım, ilk işler online olarak değil de tanıdık birinden çevrede ihtiyacı olan birinden oluyor olursa.

Yeni konular

Geri
Yukarı