Freelancer Olarak Para Kazanma Önerileri

onlinee

Picopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm hocalarım, sizlere freelancer olarak para/harçlık kazanma hakkında sorularım olacak. Öncelikle sırf bunun için laptop aldım. Ama şu an neler yapabileceğim hakkında pek de fikrim yok. Bunun için birçok seçenek var ama mantıklı olan hangisi karar veremedim. 15 yaşındayım.

Blog yazarlığı, makale, logo yapımı, afiş tasarımı, animasyon yapımı gibi şeyler var, sizce en mantıklısı (devamlı/sürdürülebilir) olan hangisi? Önerdiğiniz, çalıştığınız, deneyimlediğiniz siteler var mı? Önerilerinize göre kendimi o alanda geliştirmeye çalışacağım.

Evet, başlarda para kazanmak zor olabilir fakat sizin de önerdiğiniz en doğru seçim sizce nedir? Önerilerinizi dikkate alacağım. Yardımcı olursanız sevinirim.

PC: 4 GB RAM, AMD Ryzen 5300U

Merhaba ben de aynı durumdayım ben web öğrenmeye karar verdim şuan front end web tasarım öğreniyorum pek iyi freelancher siteler bulamadım tek düzgün olan bana upwork gibi geldi ilk işimi aldım teslim ettim fakat daha devamı yok bekliyorum umarım gelir iş bulmak ilk başta kolay olmuyor

Merhaba ben de aynı durumdayım ben web öğrenmeye karar verdim şuan front end web tasarım öğreniyorum pek iyi freelancher siteler bulamadım tek düzgün olan bana upwork gibi geldi ilk işimi aldım teslim ettim fakat daha devamı yok bekliyorum umarım gelir iş bulmak ilk başta kolay olmuyor
Anladım, yaşınızı öğrenebilir miyim? Sizce Ön Yüz Geliştirme zor mu, önerir misiniz? Yaptığınız ve örnek gösterebileceğiniz bir örneğiniz var mı?

Sorması ayıp, ilk işinizi kaç TL-Dolar'a sattınız?

Anladım, yaşınızı öğrenebilir miyim? Sizce Ön Yüz Geliştirme zor mu, önerir misiniz? Yaptığınız ve örnek gösterebileceğiniz bir örneğiniz var mı?

Sorması ayıp, ilk işinizi kaç TL-Dolar'a sattınız?
Merhaba bende dediğim gibi bu işlerde yeniyim Kendi kendime gaza geldim genelde web tasarım yazılım içinde en kolayı olarak bilinir belki bilirsin web geliştirme iki kısma ayrılır ön uç (front end) ve arka uç (back end) denir ön uç tamamen kodlar ile kullanıcının gördüğü kısımdır tasarım dir arka uç ise işin arkada dönen kısmı örneğin kayıt olunca önceden böyle hesap isim var mı şifresi doğru mu gibi şeyler kayıt edilir ve denetlenir ben suanlik kolay olduğundan dolayı sadece ön kısmına odaklandım ve kendi çapımda YouTube ve sitelerden öğrene öğrene birşeyler yapabilir hale geldim 17 yaşındayım ve upwork diye bir platform dan 1 sayfalık tasarımı koda donusturmem istendi işi kabul ettim 15 dolara yaptım ilanlara bakarsan bilgine göre güzel paralar dönüyor aslında normalde böyle düşük olmasını kabul etmem ama ilk isim olduğundan kaçmasını istemedim şuan yenj teklifler gönderiyorum ve henüz birkaç kişi dışında yazan olmadı ne yazdım bee😂

@Ewondev Anladım, peki bir görseli kodlara dönüştürmek kolay olmasa gerek. Sadece uygulama arayüzünün vs. fotoğrafının tasarlanıp satıldığı bir yer vardı diye hatırlıyorum ama tekrar bulamadım. Bende animasyon üzerinden yürümeyi düşünüyorum fakat insanın aynı işi yaptığı ve fikir alışverişi yapabileceği bir insanın olmayışının yokluğunu hissediyor. Aslında birçok yöntem ve imkan var fakat keşfedilmeme ihtimali yüksek malesef. Sanırım 11. sınıfa gidiyorsunuz. Aslında bi' girişimcilik fikrine bakıyor her anlamda kendini geliştirmek fakat olmuyor🙃 Ama sözün özü girişimcilik fikri önemli😂
@Ewondev Hocam, yakında bu konu hakkında forum üzerinden size sorularım olacak.(fikir paylaşımı vs. için) Technopat Sosyal üzerinde özel iletişim adresi, özelden yardım istenmesi vs. yasakmış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı