Çözüldü Frisby FC-9420G kasanın fanları çalışıyor ama ışıkları yanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muhammet40113

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060, Ryzen 7 5700X, 16 GB Ram, B450M PRO-VDH MAX
Frisby marka FC-9420G modeli bir kasa aldım. Kasanın kendine ait 3 önde 1 arkada Molex RGB fanları var. Kasayı çalıştırdığımda fanlar dönüyor ama RGB ışıklandırma yanmıyor. Çözmek için yeteri kadar bilgim yok. Beni aydınlatabilecek var mı?

Frisby marka FC-9420G modeli bir kasa aldım. Kasanın kendine ait 3 önde 1 arkada Molex RGB fanları var. Kasayı çalıştırdığımda fanlar dönüyor ama RGB ışıklandırma yanmıyor. Çözmek için yeteri kadar bilgim yok. Beni aydınlatabilecek var mı?

RGB ışıkların yanması için fanlardan çıkan kablolar olması gerekiyor. Her bir uç içiçe geçiyor en sonda ki uca da enerji vermen gerekiyor ki ışıklar yansın. Mümkünse fanların resimlerini atabilir misin kablolarla birlikte.

RGB ışıkların yanması için fanlardan çıkan kablolar olması gerekiyor. Her bir uç içiçe geçiyor en sonda ki uca da enerji vermen gerekiyor ki ışıklar yansın. Mümkünse fanların resimlerini atabilir misin kablolarla birlikte.

Şu an müsait değilim. En kısa zamanda atmaya çalışırım ama fanlara güç vermek için PSU'ya taktığım kablo aynı zamanda ışıkları da yakmıyor mu?

Şu şekilde bağlılar.

Dosya Ekleri

• IMG_20230927_172238.jpg
    IMG_20230927_172238.jpg
    94,9 KB · Görüntüleme: 73
Şu an müsait değilim. En kısa zamanda atmaya çalışırım ama fanlara güç vermek için PSU'ya taktığım kablo aynı zamanda ışıkları da yakmıyor mu?

Şu şekilde bağlılar.

Bu kasayı aldım bende de ışıklar yanmıyor sen çözebildin mi sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözdüm. Kasa ile gelen vida poşetinin içinde Molex parça var. Onu takmak gerekiyor.

@muhammet40113

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    205,2 KB · Görüntüleme: 58
  • 2.jpg
    2.jpg
    151,2 KB · Görüntüleme: 47
  • 3.jpg
    3.jpg
    304,9 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleyen: Moderatör: