Frisby PSU ne gibi sorunlar çıkarır sisteme?

Aslında içim biraz rahat parçaların 2 yıl garantisi var herhalde sistem patlasa yenisini verirler diye düşünüyorum.
PSU patlaması donanıma zarar verirse garantinin karşılayacağını sanmıyorum ama bilemem de.

Sisteme zarar vermez ki, evinize direkt C4 almış olursunuz. Can güvenliğiniz tehlikede.
Hocam umarım ironidir.

Bir PSU'ya C4 demek pek doğru değil çünkü PSU'nun kalitesini patlayıp patlamaması belirlemiyor.
Bu mantıkla ilerlersek PSU'ları ortaya koyalım ve W vererek patlamasını bekleyelim son patlayan en kalitelisi olsun.

Bu tür PSU'lar genelde sisteme verdiği yanlış voltaj yüzünden donanıma uzun vadede zarar verir.

Merhabalar, yaklaşık 3 ay önce bilgisayar toplamıştım ve kasam maalesef Frisby 9270G PSU 650W ama hiç önermiyorlar. Sistemim de ekran kartı 2060, anakartım MSI Z490 GAMING Plus, işlemcim i5 10600, bu PSU sıkıntı çıkardığı zaman ne sıkıntısı çıkarır? Şu ana kadar 2 kere elektrik kesintisi yaşadım sisteme zarar vermiş olabilir mi? Mesela ben yarın gidip yeni kasa alsam sistemde performans bu PSU sayesinde düşmüş olabilir mi?
Patlar mesela. :)

PSU patlaması donanıma zarar verirse garantinin karşılayacağını sanmıyorum ama bilemem de.

Hocam umarım ironidir.

Bir PSU'ya C4 demek pek doğru değil çünkü PSU'nun kalitesini patlayıp patlamaması belirlemiyor.
Bu mantıkla ilerlersek PSU'ları ortaya koyalım ve W vererek patlamasını bekleyelim son patlayan en kalitelisi olsun.

Bu tür PSU'lar genelde sisteme verdiği yanlış voltaj yüzünden donanıma uzun vadede zarar verir.
Tabi ki de ironi, eskiden forumda bu tarz markaları alanlara karşı bu tür lafları çok söylerdik :).

Tabii ki de ironi, eskiden forumda bu tarz markaları alanlara karşı bu tür lafları çok söylerdik :).
Beklediğim cevaptı zaten. :D

Gelip de "O PSU C4 kardeşim" ile çok karşılaştığımdan artık ironileri sorgular oldum.
Ezberci insan çok fazla. Sistem öneriyor X parça kullanıyor ama neden kullandığını bilmiyor.
Sırf öneriliyor diye kullanıyor...

Geri
Yukarı