FSP 800 Watt Line İnteractive UPS kullanımı nasıldır?

• Konuyu başlatan MTBlu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 2B
Kasa için %100 yükte 465w değer çıkıyor. Monitör olduğunda kesinlikle yetmeyecektir. Monitörün değeri 32watt olarak belirtilmiş. 465watt değere 35watt eklendiğinde 500watt ediyor. İleride problem yaşamamak için ve UPS'i tam yük değerinde kullanmak sağlıklı olmayacağı için en az 600watt güç verebilen bir UPS tercih etmelisin
Bütçem az. Makelsan lion x modeli var 850 Va bu da 510 watt değeri var bunu alsam sistemi kapanmadan kulkanabilir miyim ? Ya da monitörü bağlamıyacam fsp ups sine.

Sistemin 500watt'a ihtiyaç duyduğu bahsettiğin ürün 510watt olduğu için kapanmadan kullanırsın. Ben yerinde olsam taksitle alıp daha üst kapasiteye sahip bir model tercih ederdim. Tam yükte yani %95 %98 çalıştırmak yerine daha sağlıklı olması için %80 %85 gibi yükte çalışacak bir cihaz tercih ederdim. Unutmaman gereken 500watt bilgisayarın çektiği üst değerdir. Sisteminin sürekli 500 watt akıma ihtiyaç duymayacağını hatırlatayım.

UPS konusunda marka model olarak tecrübem olmadığı için yanıltmak istemem.

Sistemin 500watt'a ihtiyaç duyduğu bahsettiğin ürün 510watt olduğu için kapanmadan kullanırsın. Ben yerinde olsam taksitle alıp daha üst kapasiteye sahip bir model tercih ederdim. Tam yükte yani %95 %98 çalıştırmak yerine daha sağlıklı olması için %80 %85 gibi yükte çalışacak bir cihaz tercih ederdim. Unutmaman gereken 500watt bilgisayarın çektiği üst değerdir. Sisteminin sürekli 500 watt akıma ihtiyaç duymayacağını hatırlatayım.

Tunçmatik Lite II TSK5208 1000VA 600W Line-Interactive UPS - incehesap.com 1000 va Tunçmatik mi? S-Link Sl-Up1200 1200Va Ups Güç Kaynağı UPS S-LİNK SL-UP1200 | Trendyol 1200 va S-link mi sizce ?
Ya da biraz daha uygun bütçeli birşey önerebilir misiniz? Powerup ve Power Boost markalar var ama güvenilir değil sanırım?

MSI sitesinde Watt hesaplarken 375 Watt çıktı hesaplara göre?

Son düzenleyen: Moderatör:
2007 yılında satın alıp Tunçmatik kullandım. Aküler ömürlerini tamamladığında değiştirerek kullanmaya devam ettim. 2017 yılında çalıştığım firmada raf tipi UPS kullanıma geçeceği için server üzerinden çıkan APC marka 3000va online güç kaynağının akülerini değiştirerek kullanıma devam ediyorum. Online olduğu için (7/24 aküden çalıştığı için) fan sesi problemi nedeniyle boyutlarına uygun kutu yapıp içine ses yalıtım süngeri koyarak sorunumu çözdüm. Line olan UPS voltaj değişimini dengelemek için akü kullanımına geçtiği için fan sesi olmayacaktır.

S-Link marka akım korumalı priz satın alıp malzeme kalitesizliği sebebiyle iade ettim. 2 metre CAT6 lan kablosu satın alıp kalitesinden memnun kalmadığım bir firma S-link. Diğer ürünlerini deneyimlemediğim için olumlu ya da olumsuz yorum yapamam.

Tunçmatik akım korumalı prizler uzatma kablolarında tasarımı kötü görünen fakat malzeme ve devresi kaliteli ürünlerle ünlü bir firma. İnform marka 1000va UPS'i 4 sene kullandım. Sıkıntı arıza yaşamadım. Power boost gibi markaları bilmediğim için hakkında yorum yapamam.

2007 yılında satın alıp Tunçmatik kullandım. Aküler ömürlerini tamamladığında değiştirerek kullanmaya devam ettim. 2017 yılında çalıştığım firmada raf tipi UPS kullanıma geçeceği için server üzerinden çıkan APC marka 3000va online güç kaynağının akülerini değiştirerek kullanıma devam ediyorum. Online olduğu için (7/24 aküden çalıştığı için) fan sesi problemi nedeniyle boyutlarına uygun kutu yapıp içine ses yalıtım süngeri koyarak sorunumu çözdüm. Line olan UPS voltaj değişimini dengelemek için akü kullanımına geçtiği için fan sesi olmayacaktır.

S-Link marka akım korumalı priz satın alıp malzeme kalitesizliği sebebiyle iade ettim. 2 metre CAT6 lan kablosu satın alıp kalitesinden memnun kalmadığım bir firma S-link. Diğer ürünlerini deneyimlemediğim için olumlu ya da olumsuz yorum yapamam.

Tunçmatik akım korumalı prizler uzatma kablolarında tasarımı kötü görünen fakat malzeme ve devresi kaliteli ürünlerle ünlü bir firma. İnform marka 1000va UPS'i 4 sene kullandım. Sıkıntı arıza yaşamadım. Power boost gibi markaları bilmediğim için hakkında yorum yapamam.
Teşekkür ederim bu arada. Verdiğim siparişi iptal ettim şimdi yeni bir tane sipariş vericem sizin önerebileceğiniz başka yok ise konu açacağım.

Tecrübem olmadığı için model öneremem. Tunçmatik sıkıntı yaşamayacağın bir firma. Apc fiyat olarak gerçekten pahalı bir alternatif. Kullanıcıların UPS ile olumlu ya da olumsuz tecrübeleri öğrenmek için konu açman mantıklı olacaktır

Tecrübem olmadığı için model öneremem. Tunçmatik sıkıntı yaşamayacağın bir firma. Apc fiyat olarak gerçekten pahalı bir alternatif. Kullanıcıların UPS ile olumlu ya da olumsuz tecrübeleri öğrenmek için konu açman mantıklı olacaktır
510 Watt olanını alıyorum diğerleri 400TL'nin üstüne çıkıyor o kadar veremem maalesef. Monitör dahil sıkıntı yaşamassın diyorsanız.

Özel Fiyat ! İnform Guardian 1000 Va Güç Kaynağı -1 Kva - n11.com Bunu alacağım bir bakar mısınız? Ve bunu ayrıca şarj edip sonra mı bilgisayarımı bağlamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı