FSP güç kaynağı ses çıkartıyor

zZxdfc01

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, FSP marka bir PSU'm var. Bilgisayarı yeni aldım ve PSU'dan beni rahatsız edecek kadar bir cızırtı geliyor ama ara ara mesela 30 dk.da bir 2-3 dk. cızırtı çıkarıyor, sonra duruyor. Bir sorun çıkartır mı? Çıkarmasa da garantiye vermeme gerek var mı?

• Marka: FSP.
  • Özellikleri: 600W, 85+ Bronze

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı PSU'nun 500W versiyonunu kullanıyorum. Double forward topolojiye sahip olduğu için olduğunu düşünüyorum. Bir arkadaşım daha kullanıyor onda da öyle. PSU yüzünden kapanma vs. yaşamadıysanız büyük ihtimal ile sorun yoktur.

Küçük tıraş makinesi gibi ama o kadar sesli değil hafif bir ses zaten ara ara oluyor.

Aynen bende de öyle. Eğer sorunlu olduğunu düşünüyorsanız OCCT testi yapabilirsiniz.

Aynen bende de öyle. Eğer sorunlu olduğunu düşünüyorsanız OCCT testi yapabilirsiniz.
Hocam psu dan gelen sesle bu testle anlayacağımı sanmıyor um ama aklımda bulunsun.
Güç kaynağını araştırırken fan sesinden dolayı genelde şikayetçi oluyorlar, arada bazen ses çıkarıyor tabi buradan kesin konuşmayayım belki sorun farklı da olabilir ama büyük ihtimalle ses fandan geliyordur.
Bir sorun çıkartmazsa benim için sorun yok bazen anlamıyor um bile ama endişe ettirdi garantiye vermenin bir mantığı yok yani dimi hocam.
Hocam siz kaç gündür kullanıyorsunuz psu ve bir sorun oldu mu?

Hocam PSU'dan gelen sesle bu testle anlayacağımı sanmıyorum ama aklımda bulunsun.

Bir sorun çıkartmazsa benim için sorun yok bazen anlamıyorum bile ama endişe ettirdi garantiye vermenin bir mantığı yok yani değil mi hocam.

Hocam siz kaç gündür kullanıyorsunuz PSU ve bir sorun oldu mu?

3 ay olacak. OCCT testi çok yük bindirdiğinden PSU'ya daha çok yükleniyor. Ne kadar yük alırsa o kadar belli eder sorunu varsa.

Geri
Yukarı