FSP marka PSU iyi midir?

Ali52521

Hectopat
FSP450-60apn (85) model PSU alacağım ama sizce iyi bir PSU mu? Kullanan var mı? Ekran kartıma yeterli güç gelmediği için alacağım. Sistemim:
- Cooler Master RS-pmsp-a3 390W
- DDR2 5GB RAM
- GTS 250 1GB 256 Bit ekran kartı
- 250GB 7200RPM HDD
- DWD+CD Driver
- SD card reader
Tam emin değilim ama PSU yetersizliği mi öyle görünüyor, anakartta sağlam ekran kartı da. Teşekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin çok eski parçaların ne kadar güç çektiğini tahmin edemiyorum. Ama dediğine bakılırsa PSU'da sorun var. 390W yetmesi gerekir.

390W rahat yetmesi lazım işlemcin nedir?
Amd X2 5600+ 2900mhz
390W rahat yetmesi lazım işlemcin nedir?
Ekran kartı bozuk olabilir mi acaba?Ben sadece kartı takinca anakarta kart dönüyor fanı onboard çalışıyor.Pci-e 6 pin kabloyu takınca hiçbir şey çalışmıyor onboardda dahil!
Arkadaşlar bu psu calculatorlerde hesapladim tam 391W psu öneriyorlar bilmem haklılar mı

Son düzenleme:
O kadar ileriye dönük sistemim yok.2 yıla güncel sistem toplarım sadece öğrenci işlerimi yapcam

2 yıl sonra topladığında bir daha PSU arama derdin olmaz 5 yıl garantili uzun ömürlü PSU bu kolay kolayda bozulmaz. Neden tekrar tekrar PSU alasan ekstra masraf çıkarasın sonra diğer 400W olan çöp olacak. Bence sistem toplarken Kasa- PSU- SSD gibi parçalar kaliteli alınmalı daha sonra güncelleme yapacağın zamanlar sadece Anakart-işlemci-ekran kartı masrafı düşünülmeli.

2 yıl sonra topladığında bir daha PSU arama derdin olmaz 5 yıl garantili uzun ömürlü PSU bu kolay kolayda bozulmaz. Neden tekrar tekrar PSU alasan ekstra masraf çıkarasın sonra diğer 400W olan çöp olacak. Bence sistem toplarken Kasa- PSU- SSD gibi parçalar kaliteli alınmalı daha sonra güncelleme yapacağın zamanlar sadece Anakart-işlemci-ekran kartı masrafı düşünülmeli.
Benim bu konudaki eski mesajlarıma bit bakar mısın?Tam olarak problemim yazıyor.
Sistemin çok eski parçaların ne kadar güç çektiğini tahmin edemiyorum. Ama dediğine bakılırsa PSU'da sorun var. 390W yetmesi gerekir.
Nvidia'nın kendi sitesinde 450W 32A psu lazım diyor da bu 32A ne olur?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı