FSR 3.0 RTX3000 serisine gelecek mi?

Evet AMD FSR2'yi RTX3000e sundu.

Aslında sunmadı. Tüm grafik birimleri kullanabiliyor yazılım tabanlı olduğu için, eğer o oyunu açacak güçleri varsa. Bu ortaya bırakılmış bir teknoloji istersen HD Graphics ile kullan istersen RTX 4090 ile.

DLSS 3.0 diye okudum.

Yalnızca yazılım destekli bir teknoloji her karta gelir, fakat için içine AI çekirdekleri girerse yalnızca RX 7000 serisi ile kısıtlanabilir. Fakat bu teknolojilerin daha adını bilmiyoruz belki FSR 3.0'dan farklı bir isim alacak belki de FSR 3.0'ın hem AI destekli hem de AI desteksiz varyasyonları olacak.

AMD sözünde duran bir marka RX6000e açıcaız dedi dediğiniz gibiyse dün mantık RTX'e de gelir ama eğer sözünde durmaz ise 3090 sahibi olarak isyan çıkartırım xdxd

AMD sözünde duran bir marka RX6000e açacağız dedi.

Eğer RX 6000 kullanabilecekse yine FSR 2.0 gibi önüne gelen kart kullanır. Çünkü RX 6000 serisinde yapay zeka çekirdekleri gibi özel donanımlar yok, dümdüz kartlar.

Yalnızca RX 7000 serisinde yapay zeka çekirdekleri var AMD tarafında. Ona özel bir teknoloji de gelebilir ama RTX 2000 ve 3000'in yapay zeka çekirdekleri kullanabilir mi bilemem.

Eğer RX 6000 kullanabilecekse yine FSR 2.0 gibi önüne gelen kart kullanır. Çünkü RX 6000 serisinde yapay zeka çekirdekleri gibi özel donanımlar yok, dümdüz kartlar.

Yalnızca RX 7000 serisinde yapay zeka çekirdekleri var AMD tarafında. Ona özel bir teknoloji de gelebilir ama RTX 2000 ve 3000'in yapay zeka çekirdekleri kullanabilir mi bilemem.
evet dediğim gibi amd sözünde durup rx6000e açarsa 3000e de gelir eğer sözlerinde durmazlarsa (ki zannetmiyorum sözünde duran bir şirket) o zamam yalnız rx7 de takılırız. dlls aslında iyi ama daha iyi olan fsr gelirse ucunda datmak isteriz xd

@AtilllaBaki25 yalnızca yazılım tabanlı bir teknolojinin DLSS 2.x'i geçmesine ihtimal vermiyorum en fazla aynı takılırlar.

DLSS 3.0 rakibi olacak bir teknoloji lazım AMD tarafına ve onu da RTX 2000 ile 3000'e destekletirlerse asıl olay o olur. Fakat bu sefer de AI çekirdeği yoksunu kartlar boşta kalır, RX 6000 gibi. Kısaca AMD'nin asıl planını kimse bilmiyor, ben iki tane farklı FSR bekliyorum.

@AtilllaBaki25 yalnızca yazılım tabanlı bir teknolojinin DLSS 2.X'i geçmesine ihtimal vermiyorum en fazla aynı takılırlar.

DLSS 3.0 rakibi olacak bir teknoloji lazım AMD tarafına ve onu da RTX 2000 ile 3000'e destekletirlerse asıl olay o olur. Fakat bu sefer de AI çekirdeği yoksunu kartlar boşta kalır, RX 6000 gibi. Kısaca AMD'nin asıl planını kimse bilmiyor, ben iki tane farklı FSR bekliyorum.

Doğru acaba ne yapacak çok merak ediyorum. Sizce ne zaman çıkar 2023 dediler ama bilemiyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı