Fujifilm XT-4 vs Sony A6600

Salih Ş

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Video işleriyle uğraşıyorum. İki kamera arasında kaldım. XT-4 veya A6600. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Fikirlerinizi çok merak ediyorum. Eğer sebebini de bildirirseniz çok sevineceğim. Şimdiden herkese sağlıklı günler.

XT-4'ün 10bit çekim yapabilmesi yeterli bir sebep bence. İkisi de crop makinalar bildiğim kadarıyla. XT-4 9-10bin lira civarındayken çok almak istemiştim

XT-4'e bayıldığımı söylemem lazım. 4K 60 FPS 10bit'e kadar kayıt yapabilmesi en iyi özelliği olabilir. Monitörünüz 8 bit olsa bile daha iyi bir renk yapma imkanı sunuyor.
Fuji BSI CMOS, Alpha CMOS sensör kullanıyor. Henüz tam bilgim yok bunlarda.
DPREVİEW A6600'ün en iyi APS-C kamera olduğunu söylüyor ama ben XT-4'ün daha iyi olduğunu düşünüyorum. Üstelik daha az ısındığı için daha uzun süre kayıt yapılabiliyor.

Ancak Alpha daha iyi bir tutuşa, daha hafif ve daha ince bir gövdeye sahip.
Dpreview: Re: A6600 vs X-T4, quick analysis: Sony Alpha / NEX E-mount (APS-C) Talk Forum: Digital Photography Review
Koray Birand'ın XT-4 incelemesi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…