FurMark test başladığı an çökme

XLlonKJEE

Hectopat
Bundan 2 hafta önce bu sorun başladı, önce oyunlarda durduk yere ekran gidiyordu ve PC'yi kapatıp açana kadar gelmiyordu. Bu sorun gitgide büyüyerek artık driver i okumamaya başladı kart, şimdi ise FurMark testini açtığımda ve start verdiğim an görüntü gidiyor,

2 gündür bir problem yoktu FurMark testi sorunsuz çalışıyordu bundan önce de aynı sorun vardı çözüldü kendi kendine deyip bırakmıştım ama sorun gine baş gösterdi.

Güç kablolarını kontrol eder misiniz, tam bağlı mı? Onun dışında kartın bir arızası olabilir. Başka bir şey gelmedi aklıma.

Kabloları çıkar tak yaptım ekran kartı belki PCI'den oynamıştır diye de biraz yukarı kaldırdım testi açıp test edeceğim teşekkürler.
Sanırım sorunu buldum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende Valheim oynadıktan sonra bu sorun başladı ve devam ediyor yüzlerce kişinin yazdığı gibi sorun yaşıyorum.

PSU kaynaklı olabilir mi? Çünkü oyun erken erişimdeymiş ve çoğu kişinin dediğine göre fazla güç çektiği için PSU arızası çıkabiliyormuş.

Son düzenleme:
Kabloları çıkar tak yaptım ekran kartı belki PCI'den oynamıştır diye de biraz yukarı kaldırdım testi açıp test edeceğim teşekkürler.
Sanırım sorunu buldum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende Valheim oynadıktan sonra bu sorun başladı ve devam ediyor yüzlerce kişinin yazdığı gibi sorun yaşıyorum.

PSU kaynaklı olabilir mi? Çünkü oyun erken erişimdeymiş ve çoğu kişinin dediğine göre fazla güç çektiği için PSU arızası çıkabiliyormuş.
PSU modeliniz nedir?

Cooler Master RS PCAR-i3 500W
CM Kasalarının yanında gelen 500W PSU'yu kullanıyorum.

1629904052380.png

Eskiden bir sorun yoktu ama Valheim'e girdikten sonra PC hep ısınmaya başladı ve bu hale geldi.

Ayrıca PSU da çok ısınıyordu Valheim oynarken.

Sanırım sorun PSU da?
@Recep Baltaş garantisi olsa buraya yazmam hocam zaten 😂

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı