Furmark Test Sonucu Yorumlama

SSVinvo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Ekran kartıma FurMark testi yaptırdım sonuçlarını paylaşmak istiyorum. Bu ayarlarda bu ekran kartının sıcaklığı vs. değerleri normal mi?

FurmarkTest.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ekran kartıma FurMark testi yaptırdım sonuçlarını paylaşmak istiyorum. Bu ayarlarda bu ekran kartının sıcaklığı vs. değerleri normal mi?

Eki Görüntüle 425473
Gayet güzel performans veriyor gibi. Bende 460 var o 30 fps falan veriyor. Sıcaklık desen 83 çokta kötü değil 480 için. Kaliteli macun kullanırsan düşürebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kart güç limitine takılıyor. Haliyle frekans düşürüyor. Limiti yükseltsen büyük ihtimal sıcaklıktan dolayı kart sistemi kapatacak. Bellek frekansı default olarak 2000MHz değil mi? Siz mi düşürdünüz 1950'ye? Aynı ayarlarda RX 580 90 FPS alıyor. Kasanız yeterince hava alıyor mu? Yan kapağı çıkarıp tekrar test edin. Ayrıca voltaj düşürebilirsiniz. FPS artacaktır.

Güç limitine takılıyor. Test esnasında GPU-Z'den sensörleri takip edin. düz çizgi şeklinde mi yoksa kesikler olarak mı ilerliyor diye bakın. Düz çizgi şekilde olması gerekiyor.

Örnek
1565269284414.png

Kart güç limitine takılıyor. Haliyle frekans düşürüyor. Limiti yükseltsen büyük ihtimal sıcaklıktan dolayı kart sistemi kapatacak. Bellek frekansı default olarak 2000MHz değil mi? Siz mi düşürdünüz 1950'ye? Aynı ayarlarda RX 580 90 FPS alıyor. Kasanız yeterince hava alıyor mu? Yan kapağı çıkarıp tekrar test edin. Ayrıca voltaj düşürebilirsiniz. FPS artacaktır.
Hocam radeon wattman hatası verdiği için bir çözüm yolu olarak mhz'leri düşürdüm 50 ondan 50 ondan bilmem işe yaradı mı şuanlık vermiyor gibi ama bilemedim. O dediğiniz kart sistemi kapatacak galiba wattman error olarak karşıma cıkıyor böyle stabil kullanıyorum düşürerek. Voltaj düşürmeyi nasıl yapabilirim açıklayabilir misiniz?
Güç limitine takılıyor. Test esnasında GPU-Z'den sensörleri takip edin. düz çizgi şeklinde mi yoksa kesikler olarak mı ilerliyor diye bakın. Düz çizgi şekilde olması gerekiyor.

Örnek
Eki Görüntüle 425494
Bir bütün halinde ilerliyor hocam kesik kesik değil de aşama aşama diyelim

@SSVinvo AMD Memory Tweak üzerinden yapabilirsin kolayca. Ayrıca buradan memory timinglerini ayarlayıp performansı arttırabilirsin. Kart 94 derecede sistemi kapatacak. Bu sebeple kapanır yazdım. Oyun esnasında HWiNFO64 kullanın ve bellek hatalarını izleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı