FurMark testi hangi ayarlarda yapılmalı?

RagıpDemiratan

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, öncelikle. Arkadaşlar, RX 6400 ekran kartım var ve FurMark testi yapmak istiyorum fakat hangi ayarlarda yapmalıyım, ve Technopat'ta bir üyenin dediği gibi, zorlamak için 8X MSAA yapıp Full HD ayarlarda test başlatırsam ekran kartına zarar gelir mi?

Amd kartlarda 8X MSAA da problem var sanırsam. Kart maksimumunu kullanamıyor ve saçma düşük FPS veriyor. Kullandığın doğal çözünürlükte msaa kapalı olarak ve 4x msaa şeklinde ayrı ayrı iki test yapmanı öneririm. MSAA kapalıyken yüksek FPS değerleri alındığı için çekirdek frekansı limiti zorlamıyor o yüzden iki farklı test yapıyorum.

Amd kartlarda 8X MSAA da problem var sanırsam. Kart maksimumunu kullanamıyor ve saçma düşük FPS veriyor. Kullandığın doğal çözünürlükte msaa kapalı olarak ve 4x msaa şeklinde ayrı ayrı iki test yapmanı öneririm. MSAA kapalıyken yüksek FPS değerleri alındığı için çekirdek frekansı limiti zorlamıyor o yüzden iki farklı test yapıyorum.
4x MSAA ve FullHD ayarlarda 10 dakika test yapsam ekran kartına zarar gelmez yani değil mi hocam? Teşekkürler.

Çünkü bayağı bir zorlanıyor, 15 fps falan oluyor yanlış hatırlamıyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı