FurMark testinden sonra bilgisayarımdan yanık kokusu gelmeye başladı

GTX 1050 Ti :D

Hectopat
Merhaba arkadaşlar sizden acil yardım bekliyorum laptop uma FurMark testi yaptım test bittikten sonra bilgisayarın altından yanık kokusu gelmeye başladı bilgisayarın alt tabakasını açtım bataryasını da çıkardım beklemede şu an bayağı duman çıkmıştı şimdi arkadaşımın bilgisayarından yazıyorum şu sıralarda dışarıya çıkıp bir bilgisayarcıya da gitmek mantıklı olmaz evden bir şeyler yapabilmem için sizlerden yardım istiyorum. İsterseniz fotoda atabilirim test sonuçlarına bakmanız için.

Merhaba arkadaşlar sizden acil yardım bekliyorum laptop uma FurMark testi yaptım test bittikten sonra bilgisayarın altından yanık kokusu gelmeye başladı bilgisayarın alt tabakasını açtım bataryasını da çıkardım beklemede şu an bayağı duman çıkmıştı şimdi arkadaşımın bilgisayarından yazıyorum şu sıralarda dışarıya çıkıp bir bilgisayarcıya da gitmek mantıklı olmaz evden bir şeyler yapabilmem için sizlerden yardım istiyorum. İsterseniz fotoda atabilirim test sonuçlarına bakmanız için.
Şu an çalışıyor mu?

Plastik ısındığı için koku yapmıştır dicektim ki dumanı görene kadar. Çalışmasında problem yoksa hararet yapmış olabilir. :) Geçmiş olsun, laptoplar zaten ısınması ile meşhur, siz de pimini çekmişsiniz.

Bilmiyorum denemeye de korkuyorum.

Laptop un içini açıp baktığımda ya işlemci yada GPU yanmıştı emin değilim hangisi olduğundan
Konuyu eGPU bölümüne açmışsınız da o yüzden dedim.
Tamam, dahili GPU olduğu anlaşıldı.
İşlemciyi ve GPU'yu koklayabilir misiniz?
Yanık hangisinde onu anlayalım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı