Fury Beast CL36(6000 MHz) vs Fury Renegade CL32(6000 MHz)

Bütçe
4000
Yani tekli olandan 2 ayrı olarak aldım ben.
Sonrasında 2 li kiti gördüm. Yani ayrı ayrı aldığımda yine aynı dual channel olmaz mı?
Tabii ki olur. Tek 16 gb yerine 2 adet 8 GB daha iyi olması gibi.

Tabii ki olur. Tek 16 gb yerine 2 adet 8 GB daha iyi olması gibi.

Yok işte ben bundan 2 tane aldım.

Dual çalışılır mı ? Ve direk 16x2 KİT olarak satılan ramden farkı olur mı

Yok işte ben bundan 2 tane aldım.

Dual çalışılır mı ? Ve direk 16x2 KİT olarak satılan ramden farkı olur mı
Olmaz, ama anakart ile test edilmiş bir model alman daha iyi olur. Sorunsuz çalışır. Bu RAM'ler Gigabyte ile test edilmemiş sanırım.

@Elano68 Saat 22:00'de indirim gecesi başlıyor. RAM de var. Bir bakın isterseniz.

Son düzenleme:

MSI Pro B650M-A Wi-Fi için ram desteğini nereden bulabilirim ?

Kasam Phanteks P360a. Üstünde Cooler Master ML240 soğutucu olacak.

Eğer değiştirebiliyorsan sana önerim kasa olarak G360a üste 360mm soğutma desteği var. Sıvı soğutma olarak da DC LT 720.
Benim işlemcim 7700X. @messinicocugu önerdi bu parçaları. Araştırdığında F/P olarak daha iyi olduğunu anlayacaksın. G360a yeni geldi stoklara. Fiyat olarak çok uygun şu an.

Son düzenleme:

Bunu almayı düşünüyorum. Bütçeyi biraz aştım ama 200 300 TL için değer diye düşünüyorum.
1683969025466.png

MSI Pro B650M-A Wi-Fi için ram desteğini nereden bulabilirim ?

Eğer değiştirebiliyorsan sana önerim kasa olarak G360a üste 360mm soğutma desteği var. Sıvı soğutma olarak da DC LT 720.
Benim işlemcim 7700X. @messinicocugu önerdi bu parçaları. Araştırdığında F/P olarak daha iyi olduğunu anlayacaksın. G360a yeni geldi stoklara. Fiyat olarak çok uygun şu an.
Teşekkürler. Kasa incelemelerine biraz baktım. 360mm desteği ve birkaç özellik eklentileriyle güzel görüyor ama termal performans, hava akışı olarak P360A'nın gerisinde görünüyor. Siz de yeni kasa topluyorsunuz sanırım:D

Bunu almayı düşünüyorum. Bütçeyi biraz aştım ama 200 300 TL için değer diye düşünüyorum.
Eki Görüntüle 1777242
BEn de ram konusuunda çok arada kaldım. Bazılarının çipleri Hynix bazılarının Hynix M. Hynix M daha iyi diyorlar ama bilemedim.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Kasa incelemelerine biraz baktım. 360mm desteği ve birkaç özellik eklentileriyle güzel görüyor ama termal performans, hava akışı olarak P360A'nın gerisinde görünüyor. Siz de yeni kasa topluyorsunuz sanırım:D

Ben de RAM konusuunda çok arada kaldım. Bazılarının çipleri Hynix bazılarının Hynix m. Hynix m daha iyi diyorlar ama bilemedim.

Kasa boyutları aynı diye biliyorum. 360mm desteği benim için önemli bir unsur. Ekstra egzoz fan aldım. RAM konusunda çok kafa karıştırıcı seçenekler var. 😀

Anakart sitelerinden RAM test listesini duymuştum ben de.
ASUS B550M-E Wi-Fi için böyle bir liste bulamadım. Konuya hakim olan biri varsa paylaşabilir mi?

Anakart sitelerinden RAM test listesini duymuştum ben de.
ASUS B550M-E Wi-Fi için böyle bir liste bulamadım. Konuya hakim olan biri varsa paylaşabilir mi?

Cpu hafıza desteği/bellek

Geri
Yukarı