Futbolcu olmak için ne yapılmalı?

Canhast

Centipat
Daha fazla  
16 yaşındayım fitness ve futbollla ilgileniyorum hobi olarak ama futbolu profesyonel olarak oynamak istiyorum dribling yeteneğim var fitness ile uğraştığım için güçlüyüm ve kolay kolay omuz yiyip top kaybetmem kendimde bir ronaldinho potansiyeli görüyorum ama bir altyapıda oynamıyorum ve 16 yaşında olduğum için altyapıya alınır mıyım ne yapmam lazım?

kulüp ve futbolcu taahütnamesi istiyor ama bir kulübüm yok kulübe girmek için napmam lazım
Yakınındaki kaliteli bir futbol okuluna/kulübüne git. Seçmeleriniz ne zaman diye sor. Seçmeleri geçersen ve iyi oynadığını görürlerse bırakmazlar zaten. Kaliteli ve köklü bir kulüp olmasına dikkat et. Dandik ise ortada kalırsın.

Kayıtlara girersin. Gerisini bilmiyorum.
kayıt dediğin seçmeler mi yoksa alt yapı olmayıpda paralı bir şekilde antrenman yapılan şey mi

Yakınındaki kaliteli bir futbol okuluna/kulübüne git. Seçmeleriniz ne zaman diye sor. Seçmeleri geçersen ve iyi oynadığını görürlerse bırakmazlar zaten. Kaliteli ve köklü bir kulüp olmasına dikkat et. Dandik ise ortada kalırsın.
alanyaspor mesela yeterli olurmu o konuda

kayıt dediğin seçmeler mi yoksa alt yapı olmayıpda paralı bir şekilde antrenman yapılan şey mi

alanyaspor mesela yeterli olurmu o konuda
Alanyaspor nasıldır bilmem gidip sorman orada oynayan kişilere. İnternetten de araştırabilirsin.

Geri
Yukarı