FX 4100 aşırı ısınma ve kapanma sorunu

MephistoGG

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
FX 4100 kullanıyorum.
Ekran kartı olarak GTX 1050 Ti.

Oyun oynarken CPU aşırı ısınıyor ve bilgisayar kapanıyor.

Tek kullanımlık termal macun aldım, kasanın tozunu aldım hala bir değişiklik yok. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 4100 kullanıyorum.
Ekran kartı olarak GTX 1050 Ti.

Oyun oynarken CPU aşırı ısınıyor ve bilgisayar kapanıyor.

Tek kullanımlık termal macun aldım, kasanın tozunu aldım hala bir değişiklik yok. Ne yapabilirim?

Arkadaşlar ne termal macunundan bahsediyorsunuz? Eğer o işlemciyi stok soğutucuyla kullanıyorsan dünyanın en kaliteli ve ısı iletimi yüksek termal macununu kullansan ne yazar. FX6300 kullanıyorum. Stok soğutucumla oyuna giremiyordum. Arkadaş termal macun yenilemesi ve genel temizlik yaptığından da bahsetmiş. Kaliteli 4 ısı borulu CFM değeri ve statik hava basıncı yüksek bir CPU soğutucusu ile o CPU' yu oynadığın oyuna göre bu sıcaklarda 40-55 derece arası stabil bir şekilde kullanabilirsin.

Bu arada kasamda egzoz fan hariç fan yok. Ve kasamı da hiç beğenmiyorum. Buna rağmen alta linkini paylaşacağım CPU soğutucusu ile bu sıcaklarda maksimum 52-53 derece kullanabiliyorum. Ayrıca voltaj vermeden 3.5 GHZ Base hızını Boost hızı olan 4.1 GHZ frekansa sabitledim. Yani bütün güç seçenekleriyle ilgili her şeyi kapattım. Her şeye rağmen hala stabil bir şekilde sorunsuz kullanıyorum. Yardımcı olurken önce bi problemi yaşayan kişinin yazdıklarını düzgünce okuyun. Adam temizliği yapıp termal macunu yenilediğini söylüyor. Hala termal macun öneriyorsunuz.:)

Xigmatek Whiz En9375 İntel/Amd 120Mm Kırmızı Led Cpu Fan Fiyatı

XIGMATEK

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı