FX-4100 Ekran kartı tavisyesi

Doesntmatter

Hectopat
Merhabalar,

Aşağıda özelliklerini belirttiğim bilgisayarımda ekran kartı olarak xfx radeon hd 6870 bulunmakta. Bu aralar Rust isimli oyuna merak sardım ancak oyunu en düşük grafik ayarlarında 30-50 fpslerde oynayabilmekteyim. Acaba daha yüksek ayarda rahatca oynayabileceğim bilgisayarımla uyumlu ekran kartı önerebilir misiniz? (sadece bu oyunu oynayacağım için mümkün olduğunca uygun fiyata almak istiyorum fakat max 800 TL civarına çıkabilirim eğer gerçekten gerekli ise) (çalıştığım için zaman zaman oynayabiliyorum oynadığım zaman ise mümkünse güzel görsellerle rahatca oynamak istiyorum.)

AMD FX(tm)-4100 Quad Core 3.60 GHZ
8 GB Ram
600W PS

Nette dolaşırken MSI GTX960 GAMİNG 4GB GDDR5 128BİT DVİ HDMİ 3XDP bu ekran kartını buldum bu benim pcmle uyumlu olur mu yada yeterli olur mu sizce?

Oyunun gereksinimleri şu şekilde belirtilmiş:

Rust Minimum Requirements
CPU: Info
CPU Speed: 2 GHz
RAM: 8 GB
Video Card: Graphics card with DirectX 9 level (shader model 2.0) capabilities. Any card made since 2004 should work
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 8 GB

Rust Recommended Requirements
CPU Speed: 3 GHz
RAM: 16 GB
Video Card: Nvidia GeForce GTX 980
Free Disk Space: 10 GB

İlginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Aşağıda özelliklerini belirttiğim bilgisayarımda ekran kartı olarak xfx radeon hd 6870 bulunmakta. Bu aralar Rust isimli oyuna merak sardım ancak oyunu en düşük grafik ayarlarında 30-50 fpslerde oynayabilmekteyim. Acaba daha yüksek ayarda rahatca oynayabileceğim bilgisayarımla uyumlu ekran kartı önerebilir misiniz? (sadece bu oyunu oynayacağım için mümkün olduğunca uygun fiyata almak istiyorum fakat max 800 TL civarına çıkabilirim eğer gerçekten gerekli ise) (çalıştığım için zaman zaman oynayabiliyorum oynadığım zaman ise mümkünse güzel görsellerle rahatca oynamak istiyorum.)

AMD FX(tm)-4100 Quad Core 3.60 GHZ
8 GB Ram
600W PS

Nette dolaşırken MSI GTX960 GAMİNG 4GB GDDR5 128BİT DVİ HDMİ 3XDP bu ekran kartını buldum bu benim pcmle uyumlu olur mu yada yeterli olur mu sizce?

Oyunun gereksinimleri şu şekilde belirtilmiş:

Rust Minimum Requirements
CPU Speed: 2 GHz
RAM: 8 GB
Video Card: Graphics card with DirectX 9 level (shader model 2.0) capabilities. Any card made since 2004 should work
Free Disk Space: 8 GB

Rust Recommended Requirements
CPU Speed: 3 GHz
RAM: 16 GB
Video Card: Nvidia GeForce GTX 980
Free Disk Space: 10 GB

İlginiz için teşekkür ederim.
Uyumlu olur.

Merhaba,

Dün akşam bahsettiğim ekran kartını aldım. Belirttiğim oyunda en yüksek görüntü ayarlarında oynayabiliyorum işlemcide herhangi problem yaratmadı yada ben hissetmedim. %75-80 arasında CPU kullanımı oluyor. Benim gibi endişesi olan arkadaşların bilgisine.

Selamlar

GPU kullanımı % kaç ? Bendede işlemci kullanımı 70-80 civarlarında ama GPU %100 değil sadece CPU'ya bakmamak gerekli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı