FX 4100 sisteme yükseltme

eren2662

Hectopat
Daha fazla  
Yeni sistem için bütçem yok. AsRock 960GM-VGS3-FX FX 4100 işlemcim R7 240 ekran kartım var. Yakın zamanda FX 6100 alıp ekran kartı fiyatları düşüncede RX 460 almayı planlıyorum başka bi öneriniz varsa söylersiniz sevinirim. Pek fazla da oyun oynamıyorum Call Of Duty, LOL, CS:GO, Sniper Elite 3 gibi oyunlar.

Anakartın iyi bir kart olsa FX 8350 falan düşün derdim İKİNCİ ELden. Ama anakartın 4 Pin güç girişi var ve VRM sayısı çok düşük, VRM soğutucuları bulunmuyor. FX serisine artık para vermek mantıklı değil.

Sana tavsiyem FX 6100 yada FX 6300'e para verme. Alacağın en düşük seviye intel anakart ve G4560 tarzı bir işlemci oyunlarda çok daha iyi performans verir. Ekran kartını al, mevcut sistemine tak, ileride anakart işlemci yükseltirsin. Şuan yapacağın en mantıklı harcama o sistem için sadece ekran kartını yükseltmek olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı