ayberkeren

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;

işlemcimi Overclock ile 3.30 GHz'dan 3.50 Ghz'e çektim. Ancak işlemcinin maksimum ısısı 52 dereceye kadar izin veriyor. Benim stres testinde aldığım sabit ısı ise 51 derecede tutuyor. Ama işlemci performansıma görev yöneticisi kısmından performans seçeneğinden baktığımda %69-71 arasında kullanım gösteriyor. Bu 52 derece Yeni bir işlemci soğutucusu satın aldım."XİGMATEK CD903 APACHE-III" ama ısıyı da düşmüyor. Ne yapmam gerekiyor.

Sorunlar ve sorularım:

1- İşlemci maksimum 52 dereceye çıkıyor bundan dolayı sonrasında kullanımı düşüyor maksimum değeri nasıl arttırabilirim?
2- RAM 1866 Mhz kullanıyorum Auto veya tavsiye edebileceğiniz bir MHz var mı?
3- İşlemci maksimum 52 dereceye çıkıyor bundan dolayı sonrasında kullanımı düşüyor maksimum değeri nasıl arttırabilirim?
4- O.C Genie II modunda mı yoksa Normal mod ile mi kullanmalıyım?
5-Isımın düşürülmesi için neler yapmalıyım? NOT: Termal macun ve soğutucu yeni değiştirdim.

Donanımlarım;

Anakart: MSI 970A-G46
İşlemci: AMD-FX 6100
Ekran kartı: Sapphire R7 260X
RAM: 4 GB GSkill 1600 MHz CL9 4 GB Hyperx Fury 1600 MHz CL9, Corsair 2 GB 1600 MHz CL9

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı