FX 6100 ve 750 Ti sistem BF1 Multiplayer'da kasma sorunu

GöktuğAy

Decapat
Yer
İstanbul/Başakşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar sistem toplamadan önce ki elimde bulunan bilgisayar donanımım şöyle:

1-) FX 6100 İşlemci
2-) GTX 750 Ti Ekran Kartı
3-) 8 GB DDR3 RAM
4-) Gigabyte 78 LMT S-2 Anakart
5-) Seagate 500 GB Harddisk

Sorun şu ki ekran kartımın kendi içinden çıkan CD'de 353 sürümü yüklü. Driver olarak onu attığımda Battlefield 1 girdiğimde benden 390 sürümü istedi. Bende şu an yüklü olarak 390.71 sürücüsü bulunuyor. Fakat tüm ayarları kısmama rağmen çözünürlükte de 1024x768 kullanmama rağmen oyun aşırı derecede kasma, donma, takılma vb. olaylar yaşıyorum. Origin'den gidip oyunu kaç kere repair yaptım lakin hiçbir şey değişmedi çözüm sizce nedir? Yardımınızı bekliyorum çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar sistem toplamadan önce ki elimde bulunan bilgisayar donanımım şöyle:

1-) FX 6100 İşlemci
2-) GTX 750 Ti Ekran Kartı
3-) 8 GB DDR3 RAM
4-) Gigabyte 78 LMT S-2 Anakart
5-) Seagate 500 GB Harddisk

Sorun şu ki ekran kartımın kendi içinden çıkan CD'de 353 sürümü yüklü. Driver olarak onu attığımda Battlefield 1 girdiğimde benden 390 sürümü istedi. Bende şu an yüklü olarak 390.71 sürücüsü bulunuyor. Fakat tüm ayarları kısmama rağmen çözünürlükte de 1024x768 kullanmama rağmen oyun aşırı derecede kasma, donma, takılma vb. olaylar yaşıyorum. Origin'den gidip oyunu kaç kere repair yaptım lakin hiçbir şey değişmedi çözüm sizce nedir? Yardımınızı bekliyorum çok teşekkür ederim.
Ortalama kaç fps alıyorsun kardeşim.

İşlemcin istenilen minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor.
Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri ve Teknik Ayrıntılar – Battlefield Resmi Sitesi

Screenshot.png

Bu yüzden grafik ayarlarını yükselterek İşlemciye binen yükü azalt.
Ayriyeten en güncel ekran kartı sürücüsünü kur.
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
Windows 10 geçmeni şiddetle öneririm.

Ortalama kaç fps alıyorsun kardeşim.
Multipalyer oyunda 20-30 arası oyunun kendi hikaye modunda 50-60 arası alıyorum.
İşlemcin istenilen minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyor.
Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri ve Teknik Ayrıntılar – Battlefield Resmi Sitesi

Eki Görüntüle 351712

Bu yüzden grafik ayarlarını yükselterek İşlemciye binen yükü azalt.
Ayriyeten en güncel ekran kartı sürücüsünü kur.
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
Windows 10 geçmeni şiddetle öneririm.
En son driver yüklemeye çalıştığımda hep kurulum başarısız hatası alıyorum bu sorun sizce kullandığım windowsdan mı kaynaklıdır? Birde windows 10 a geçtiğim zaman orjinal key elimde olmadığı için sıkıntılar yaşar mıyım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı