FX 6300 işlemci takıldığında sistem açılmıyor

Furkan Temel

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle yanlış konu açtıysam özür dilerim. Dostlarım benim sorunum yeni aldığım FX 6300 işlemciyi taktığımda fanlar dönüyor sonra hemen sistem kapanıyor. Eski işlemcim olan FX 4320'i taktığımda sistem sıkıntısız çalışıyor. FX 4100 işlemci takıp denedim onda da sıkıntı yok sorunsuz çalışıyor. Yeni aldığım FX 6300 işlemci arkadaşımın anakartında sıkıntısız çalışıyor. Ne yapmalıyım. Anakart en son BIOS sürümünde güncel.

Anakart: ASUS M5A78L-M LX3.

Güç kaynağı kaç Watt? Ve diğer bileşenleri yazar mısın?
Güç kaynağı 650W.
Ekran kartı RX 460 4 GB.
8 GB 1600 MHz DDR3 RAM.
Öncelikle yanlış konu açtıysam özür dilerim. Dostlarım benim sorunum yeni aldığım FX 6300 işlemciyi taktığımda fanlar dönüyor sonra hemen sistem kapanıyor. Eski işlemcim olan FX 4320'i taktığımda sistem sıkıntısız çalışıyor. FX 4100 işlemci takıp denedim onda da sıkıntı yok sorunsuz çalışıyor. Yeni aldığım FX 6300 işlemci arkadaşımın anakartında sıkıntısız çalışıyor. Ne yapmalıyım. Anakart en son BIOS sürümünde güncel.

Anakart: ASUS M5A78L-M LX3.
Sorunu çözdüm belki bu durumdan muzdarip olan arkadaşlara çözüm yolu olur öncelikle BIOS pilini çıkartıp 5-10 sn bekledim ve tekrar taktım anakarta güç vermeden jumper yaptım işlemciyi taktım sorunsuz bir şekilde çalıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı