FX-6300 Overlock sonrası hangi işlemcilere denk gelir?

Uğur kerem

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Fx 6300 işlemcimi overlock ettim. 3.50 GHz'den 4.83 GHz'e çıkardım. Intel'in ve AMD'nin hangi işlemcileriyle eşit olmuştur? Overlocksuz 8320 ve 8350'den performanslı mıdır?

Performans artışı olmuştur ancak hangi işlemciye denk geldiği muamma denilebilir. Ancak 8320 ve 8350'yi yakalayabileceğini pek sanmıyorum.

Sadece ghz ozelliklerine bakarak islemci karsilastirmaya calisiyorsun. Sencede biraz sacma degilmi? Sonucta karsilastirdigin islemciler 8 cekirdek. Dedigin gibi birsey olsaydi millet neden FX 8xxx serisini tercih etsin. Herkes FX 6xxx alip overclock yapardi. Bu arada yuksek bir deger yakalamissin. Umarim prime95 testi yapmissindir. Hangi sogutucuyu kullaniyorsun yazarsan sevinirim.

Evet gerçekten yüksek güzel bir hıza ulaşmışsın CPU voltage ve NB voltage değerlerini de paylaşabilir misin soğutucu ile birlikte ?

Benim AMD FX 6300 işlemci'yi 5,05 GHz yaptım voltajım CPU & nb 135 CPU 156 veya 158 çarpanım 23.5 işlemci fanım Xigmatek achilles.

FX 6300 işlemcim'in 5,05 GHz'de sıcaklık değerleri boşta 39-42 derece arası tam yükte 50-55 arası.

Stabilite konusunda hiçbir kontrol yapmaksızın voltajı dayamak ile olmuyor maalesef :) Aşağıdaki rehberin yarısı OC işlemi ile, yarısı stabiliteyi kontrol etmek ile geçiyor.
FX 4100 Overclock Rehberi | Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı