FX-6300 sistemde nasıl Valorant'ta RAM kullanımı arttılır?

İşletim sistemi
Windows 8.1

Yusuf Efe7171

Picopat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Seagate
Ekran kartı
R7 240
Anakart
Asus AM3
İşlemci
FX 6300
  • FX-6300
  • R7 240.
  • 8 GB RAM (soğutmalı)
Bu şekilde Valorant oynarken akıcı oynuyorum 240 100 arası gidiyor ortalama 150 filan fakat RAM yeme miktarı 2 GB gözüküyor nasıl daha fazla RAM kullanmasını sağlarım bilginiz var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
Not: Daha fazla RAM tüketmesini sağlayarak FPS arttırmayı düşündüğümden bu şekilde yapmayı planlıyorum.

Hayır o şekilde değil oyun 2 GB RAM yiyor mesela ben 4 GB RAM yemesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim?
Oyun ihtiyaç duyduğu ram miktarı kadar ram tüketir. Oyun ayarlarını yükseltirseniz ram kullanım miktarı da artar. Örneğin GTA V te herhangi bir ayarı değiştirdiğinizde toplam kullanılacak ram miktarını bir bar olarak görüntüleyebiliyorsunuz.

Amacınız FPS attırmak olduğu için bunun yerine grafik ayarlarını düşürerek de FPS artışı sağlayabilirsiniz. AMD bir işlemci kullandığınız için kullanmış olduğunuz Ram konfigürasyonu da önemlidir. Anakartınıza bulunan ram slotlarından sadece birini kullanıyorsanız bunu iki çıkararak da FPS artışı sağlarsınız. Şuan 1x8 GB ram takılıysa bunun aynına aynı marka ve model 8 Gb Ram takarak FPS i bir nebze arttırmış olacaksınız. Ayrıca Güncel bios, ekran kartı driveri kullanmanız da FPS etki etmektedir.

Geri
Yukarı