Fx 6300 tabanlı sistemden gelen tiz ses

Ses bana psu fanından geliyormuş gibi geldi.

Edit: Sistem de bir sorun gözükmüyor ama içinin rahat etmesi için garantiye yinede gönder. Onlar gerekli ölçümleri ve testleride yapar. İzlediğim kadarıyla kapasitörler sağlıklı duruyorlar. Ama sen gene de gönder garantiye. Durumdan da aynı şekilde bahset. Bakalım garantiden dönünce ses anakarttan mı geliyormuymuş daha net anlaşılır.

Son düzenleme:
Donanımsal olduğundan emin misiniz? Bende de aynı anakart ve işlemci vardı ve bu ses geliyordu ama sadece internet sekmesi açarken yada bir işlem yaparken yani boştayken sıkıntı yoktu. Bende donanımsal diye düşünüyordum ama kullandığım işletim sistemi hatalıymış. Yeniden formatladım bilgisayarı ve sorun düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi 970a g46 kullanıyorum. Aynı ses bende de var fakat harddiskten geliyor diye düşünüp birşey yapmamıştım. Acaba sorun çıkarır mı ya da başka bir bileşenden gelme ihtimali varmı ?

Sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Ama yine garantiye vermekte fayda var. O.c de zorlanınca patlar mı? Diye düşünüyorum ama net birşey diyemeyeceğim.

10 gün önce almış olduğum sistemde bulunmakta aynı ses anakart b250m mortar. Sorunun çözümü yok mu arkadaşlar?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Msı b150 gamıg m3 anakartımda da benzer ses var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı