FX 6300 ve GTX 1050 Ti sistem oyunlarda düşük performans sorunu

migration

Kilopat
Kartım yeni. AMD Fx 6300 işlemcim var. Aynı sistemle adamlar benden yuksek FPS alıyor H1Z1'de. Ben de low ya da ultra fark etmez genellikle 35-45 arasında kalıyor FPS. GTA 5'te highda ise 35-60 arası ama ortalama 45-50 oluyor. GTA çokta kötü değil ama H1Z1 çıldırtıyor. Neden böyle yardım edin. Youtube'da görüyorum adam aynı sistemle benden daha fazla FPS alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramın kaç gb ve single channel mı dual channel mı?
Driverların ve windows'un güncel mi?
Msi afterburner ile oyun içi değerleri atabilir misin?
8 GB RAM

Driverların hepsi güncel.

Msi afterburner değerleri;
20170901183249_1.jpg

Darboğaz yapma ihtimali elbette var(düşük olsa bile) ancak sizin farklı bir sorununuz var gibi gözüküyor. Bir FPS düşüş videosu çeker misin? Yalnız telefondan ya da başka bir cihazdan çek Bandicam gibi programlar ile çekme tam olarak görelim değerleri.

Darboğaz yapma ihtimali elbette var(düşük olsa bile) ancak sizin farklı bir sorununuz var gibi gözüküyor. Bir FPS düşüş videosu çeker misin? Yalnız telefondan ya da başka bir cihazdan çek Bandicam gibi programlar ile çekme tam olarak görelim değerleri.
Tamamdır hocam. Yarın çekeceğim. Youtube da Benchmark testlerine bakıyorum aynı sistem ama benden çok fps alıyorlar. Hatta ben low yada ultra da oynasam en az fazla 5 fps artıyor iniyor. Buda garip.

Hocam video ekleyemiyorum ama ultra ayarlarda GPUnun tamamı kullanılıyorken CPU yarısını kullanıyor. Lowda ise tam tersi durum var. Fakat ikisinde de FPS durumu degismiyor. Render Distance diye bir ayar var oyunda ne kadar uzagı gormek istiyorsan ayarlıyorsun. Yükseğe alınca baya geniş bir mesafeyi görüyorsun düşüğe alınca görme mesafen azalıyor. Yuksege aldıgımda pc kafayı yiyor resmen.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı