FX 6300 ve GTX 760 Sıcaklıkları

Slcbasgu23

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem boştayken ekran kartı 40-50 civarı arasında ısınıyor oyun oynarken 70-75 civari oluyor.İşlemcimde boştayken 40-45 civari arasında oyun oynarken 75-78 oluyor en fazla.İşlemcim AMD FX X6 6300 stok fan kullanıyorum ekran kartım MSI GTX 760 TWİNFROZR ekran kartı ve işlemci sıcaklıgı kaç derece olmalıdır korktugum için fazla fazla oyun oynamıyorum 2-3 saat oynuyorum sonra biraz dinlendiriyorum yardımcı olursanız sevinirim korkmam mı lazım korkmamam mı yanma gibi bir problem söz konusu olabilirmi ? Kasamda Cooler Master K350 kasada ayriyetten alınmış bir fan yoktur.

Bu sıcaklarda eğer stok fan kullanıyorsan normal gibi. Ekran kartına gelirsek ekran kartı 85 hatta 100 dereceye kadar sorun yok. Sana tavsiyem stok fan kullanıyorsan termaltake contact21 modelini alman. Kasanın ön ve üst bölümüne ön taraf hava çekicek üst tartaf ise havayı dışarıya üfleyecek şekilde fan taktırtman. Şahsen benim bilgisayarın CPU boştaki sıcaklık 15 ile 30 arasında gidip geliyor. Ekran kartı sabit boşda 30 derece. Yük altında ekran kartı 60 derece CPU ise 45 50 dereceyi geçmiyor. Kaldıki şuanda havalar acayip sıcak ve bu değerler çok normal.

Bu sıcaklarda eğer stok fan kullanıyorsan normal gibi. Ekran kartına gelirsek ekran kartı 85 hatta 100 dereceye kadar sorun yok. Sana tavsiyem stok fan kullanıyorsan termaltake contact21 modelini alman. Kasanın ön ve üst bölümüne ön taraf hava çekicek üst tartaf ise havayı dışarıya üfleyecek şekilde fan taktırtman. Şahsen benim bilgisayarın CPU boştaki sıcaklık 15 ile 30 arasında gidip geliyor. Ekran kartı sabit boşda 30 derece. Yük altında ekran kartı 60 derece CPU ise 45 50 dereceyi geçmiyor. Kaldıki şuanda havalar acayip sıcak ve bu değerler çok normal.
Çok teşekkür ederim içime soğuk su serptiniz vallahi fakat kasaya elimi dokundurdugumda biraz sıcak el değmicek gibi ondan dolayı biraz endişeliyim.

Hocam bilgisayarı yeni aldım zaten şimdi ayriyetten alacak bir param yok ısı değerleri normal mi sizce ? Odamda biraz havasız gibi onunlada alakası olabilir gibime geliyor.
Benim tahminimce normal kardeşim. Çünkü bende aynı senin gibi havasız bir ortamda laptop kullanıyorum ve internette gezerken 78 derece olduğunu gördüm. Ama tabi bu konuda bilgisi olan birinin yanıtını bekle. Ben sadece tahmin ediyorum yanıltmak istemem.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı