FX 6300 ve RX 460 Sistem Takılma Sorunu

Ali Arca

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım yani kısaca kullanamıyorum gibi bir şey. Açılması 10 dakika sürüyor. Ardından Steam, Discord gibi programlrın açılması 15 dakika en az, ekstra hiçbir program açamıyorum. Google'ye giremiyorum yavaşlıktan dolayı. Yani kısaca bilgisayar normalin çok altında çalışıyor.

AMD FX6300
RX 460
760GM P23(Fx) anakart
8 GB RAM
Samsung 320GB HDD

Aylardır bu durumdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Söyledikleriniz harddisk arızasına işaret ediyor gibi. Sistem izin verirse HD Tune uygulaması ile sağlık testi yapın. Sorunun harddiskten olduğunu düşünürseniz tüm verilerinizi yedekleyip o harddiskten kurtulun ve yeni bir disk alın. Bu vesileyle SSD de alabilirsiniz.

Söyledikleriniz harddisk arızasına işaret ediyor gibi. Sistem izin verirse HD Tune uygulaması ile sağlık testi yapın. Sorunun harddiskten olduğunu düşünürseniz tüm verilerinizi yedekleyip o harddiskten kurtulun ve yeni bir disk alın. Bu vesileyle SSD de alabilirsiniz.

Zaten bu sorun harddiskden kaynaklı diye bir kere değiştirdim ama sorun çözülmedi . şimdi hdtunede health kısmına baktım 1 kırmızı birkaç tanede sarı mavi sütunlar var ne anlama geldiğini biliyor musun?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı