FX 8300 Overclock için Soğutucu Tavsiyesi

patatez

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben FX 8300 almayı planlıyorum. Tabii bu işlemci overclocksuz olmaz. Aklımda birkaç soğutucu var ama karar veremedim. Genel olarak bir bütçem yok, işlemciyi olabildiğince overclock etmek istiyorum. Minimum FX 8350'yi geçebilecek bir overclock lazım.
Aklımda birkaç soğutucu var aslında. Aklıma ilk gelen soğutucu Cooler Master Hyper 212 Evo ama pahalı. Onun dışında Cooler Master Hyper T4 aklıma geldi. Yabancı bir forumda karşılaştırmasına baktım. Cooler Master Hyper T4 overclocklu değilken yük altındayken gayet serin çalışıyordu ama overclock edildiğinde yük altında 70 dereceyi buluyordu. 70 derece benim için kötü değil ama sonuçta FX 8300 kullanacağım ve FX 8300 overclockta sınırları zorlayan bir işlemci. Cooler Master Hyper 212 Evo overclocklu haliyle yük altında 50 derecenin altındaydı.
Bunlardan başka bir tavsiyeniz varsa lütfen yazın, bu arada maksimum 212 Evo alabilirim daha fazlasına ihtiyacım yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı