FX 8300 - RX 6400 sistem darboğaz yapar mı?

Vecdimehmet27

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda RX 6400 ekran kartı alacağım fakat darboğaz yapar mı bilmiyorum, onunla aynı performansı veren benzer kartlarda darboğaz sorunu yaşanmamış, yine de sorma gereği hissettim.

Sistem.
500W 80+ Power.
FX 8300 4.2 GHz 8 çekirdek 8 thread.
16 GB 2133 MHz RAM.
MSI 970 Gaming anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer yakın zamanda sistemi upgrade edemeyecekseniz yani en az 11. nesil İntel veya 3. nesil Ryzen ve 5 serisi bir anakart olarak zaten o ekran kartından verim alamazsınız hocam. Hem Pci-e3.0 kısıtlamasına takılırsınız hem de işlemciden dolayı tekil çekirdeklere yüklenen oyunlarda epey sıkışır sistem.

@Ali.Çimen hocam açıkçası ne olursa olsun alacağım, şuan 2008 yılında çıkmış geforce 9500 gt kullanıyorum, 1gb ddr2 bu ekran kartı, darboğaz yapsa bile güçlü bir kart rx 64000, en azından ileride sistemi güncellediğimde bana yeni ekran kartı aldırmaz

Eğer yakın zamanda sistemi upgrade edemeyecekseniz yani en az 11. nesil Intel veya 3. nesil Ryzen ve 5 serisi bir anakart olarak zaten o ekran kartından verim alamazsınız hocam. Hem PCI-e3.0 kısıtlamasına takılırsınız hem de işlemciden dolayı tekil çekirdeklere yüklenen oyunlarda epey sıkışır sistem.

Hocam hortlatıyorum ama aynı sistem bende de var FX 8300 işlemciye sahibim ve RX 6400 siparişi verdim. Kullandınız mı o işlemci ekran kartı ikilisini nasıl performansı? @Vecdimehmet27

Eğer yakın zamanda sistemi upgrade edemeyecekseniz yani en az 11. nesil Intel veya 3. nesil Ryzen ve 5 serisi bir anakart olarak zaten o ekran kartından verim alamazsınız hocam. Hem PCI-e3.0 kısıtlamasına takılırsınız hem de işlemciden dolayı tekil çekirdeklere yüklenen oyunlarda epey sıkışır sistem.

PCI'e 3.0 dağlarkadar bir performans farkı olmaz hocam.
Ama yine de ileride sistem değiştirmek amaclı ise RX 6400 alınabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PCI'e 3.0 dağlarkadar bir performans farkı olmaz hocam.
Ama yine de ileride sistem değiştirmek amaclı ise RX 6400 alınabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bahsetmek istediğim iki türlü kısıtlama idi hocam. Hem darboğaz olacak hem de bu PCı-e kısıtlaması.

Yeni konular

Geri
Yukarı