FX 8300 ve GTX 1060 Sistem

Yazdığınız modellerden MSI Z270 GAMING PRO CARBON dikkatimi çekti. Bu model SLI PLUS olan ile aynı ama ses konusunda avantajı var. Z270X olan Gigabyte da çok iyi sanırım içlerinde en iyi bileşenlere sahip olan bu kart ama çok fazla para vermenizi gerektirmez. Neden ''Z170 olanları değerlendirmedin?'' derseniz bildiğim kadarıyla bu anakartlar KabyLake için BIOS güncellemesi istiyor ve bunu yapabilmek için SkyLake bir işlemci ile sistemi çalıştırmanız gerekiyor.

İşlemci olarak da i5 7600K almanız daha iyi olur. OC yaparak kullanabilirsiniz. Bu işlemci GTX 1060 ya da RX 480 ile yapılacak bir SLI/CF'ı kaldırabilir diye düşünüyorum.

Merhaba,

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. benim bir kaç sorum olucaktı. ekran kartı olarak gtx 1060 sli yapmak istiyorum ilersi için ama rx 480 crossfire arasında kaldım işlemci için i7 ve overclock yapsam bu sisteme su soğutma ile takviye yapsam nasıl olur. ilk defa sistem topladığım için bilgim yok bu konularda ve anakart olarak ilersi için daha iyi bir ürün varmı.
sistemi hey ayda güncellicem onun için sistem hakkında bilgim yok cok fazla anakart modelleri var genelde 600- 800 tl civarında fiyatlarda anakartlar var secim yapamadım daha.
Ekran kartı seçiminiz için bir not. GTX 1060 modelinde SLI desteği yok. İlla ileride upgrade yapacağım diyorsanız 1060 ınıızı 2. el satarsnınız üzerine para ekleyip güncel daha güçlü tek bir ekran kartı kullanırsınız. İlla ikili ekran kartı konfigürasyonu yapacağım diyorsanız da AMD tarafından RX 480 seçip ileride ikinci bir RX 480 sisteminize ekleyerek Crossfire yapmış olursunuz. Saygılar.

Edit: Anankart seçiminiz içinde bir fikir. MSI Sli Plus modeli içlerinde f/p olarak en uygunu olacaktır. 2-way SLI ve 3-way Crossfire desteği mevcut. Bende Nisan başı sistem toplayacağım ileriye dönük bir anakart olması bakımından Z270 çipsetli MSI SLI Plus modelini alacağım. Üzerindeki komponentler de son derece sağlam.

Toplamayı planladığım sisteme oldukça benziyor. Çatır çutur fps kırar keyifle oyun oynarsınız. Sistemi toplayınca burada bir kaç fotografını paylaşmayı da unutmayın şimdiden hayırlı olsun :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı