FX 8320 4.20 GHz OC Sonrası Sıcaklık Değerleri

xSavoury

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim : AMD FX 8320
Sogutucu: Akasa VENOM
İşlemcime hiçbir voltaj vermeden falan 4.2'e o.c ettim, 30dk Prime 95 testı yaptım. Hıcbır sorun yok. 4 saat BF3 full ultrada oynadım, gene bir sorun yok. Ama voltaj falan vermeden bı yanlıslık yapmıs olabılır mıyım? Boşta 29 derece max 56 derece gordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklarda bir sıkıntı yok, o soğutucu ile yük altında 55 derece normal bir değer.
İleride voltaj vermeyi düşünürsen bu rehber çok faydalı olacaktır senin için : FX 4100 Overclock Rehberi | Technopat Sosyal

Peki, anakartım bayağı ısınıyor. Bazen ekran no signal deyıp goruntu vermeyı kesıyor. Neden acaba 30dakikalık FurMark testıne soktum, bır sorun yok. Aralıksız 4 saat Battlefield 4 test ettım gene tık demedı, takır takır calıstı. Boştayken no sıgnal deyıp goruntu kesıyor, acaba neden? R9 280 Dual-x ekrankartı, anakart: 970 A-g46 MSI anakart, FX 8320 işlemci.

4,2'ye voltajsız çıktığın için stabil kalamıyor olabilir. Prime95 ile 1 saatlik teste tabi tut ve stabilite konusunda emin ol.
1 saat sonra ekran görüntüsü al ve benimle paylaş. Birde sinyal gidince, eğer arka planda bir ses varsa takılı kalıyor mu?

Evet, PC'yı sattım su an. Bır daha almayı planlıyorum.

Yani bu tamamen OC yuzunden olabılır? Ekran kartında bır sorun yoktur ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı