FX 8320 ani GHz düşmesi

Yücelolmez

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm PC'de denetim masası güç seçeneklerinde işlemci en yüksek ve en düşük kullanımı %99 işlemci kendini 2.80GHz'ye sabiyliyor be oyunlarda drop oluyor değeri%100 yapınca işlemci tam olarak kendini kullanıyor ve çok iyi değerler alıyorum ama GHz bir anca 1.40'lara düşüyor ve oyun kasıyor sıcaklık da iyi sebep ne olabilir?
Sistem.
AMD FX 8320 işlemci.
ASUS M5A78L-M LX3 anakart.
High Power 400W +85 PSU.
Dark Freezer X120 soğutucu.
AMD RX 570 4 GB ekran kartı.
Anakart tam olarak işlemciyi desteklemiyor sebebi bu olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın galiba en fazla 95W TDP desteği mevcut, elinizdeki işlemci 125W TDP değerine sahip. Aynı zamanda belirttiğiniz işlemci, anakartınızın destek listesinde de mevcut değil.

Anakartınızın galiba en fazla 95W TDP desteği mevcut, elinizdeki işlemci 125W TDP değerine sahip. Aynı zamanda belirttiğiniz işlemci, anakartınızın destek listesinde de mevcut değil.
acaba.anakartı değiştirsem sorunum çözülr mü bende anakarttan şüphelendim ama deneyecek anakartım yok yeni almam lazım o yüzden kararsız kaldım

am4 sisteme geçmeyi düşündüm ama şu anda am4 e geçmek varı yoğu satmak demek parçalar inanılmaz değerde pahalanmış baan attığınız anakartı alsam sorunum çözülür herhalde değil mi mirde 4.2ghz ye kadar oc. yaparım

Elinizdeki işlemci için en az 125W TDP değerine sahip bir anakart kullanmalısınız. Bu özelliklere sahip bir anakart alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı