FX 8320 işlemcinin hızı düştü

Adım adım giderseniz sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum.

1) CPU-Z programını indirip açın.
Mainboard sekmesinde chipset sürücünüzle ilgili bilgiyi bulabilirsiniz. Daha sonra.
760G Chipset Sürücüsü buradaki sürüm numarasından kontrol edip güncel değilse indirip doğrudan kurulum yapabilirsiniz. Bu adımda sorunun çözüleceğini düşünüyorum.

2) anladığım kadarıyla daha önce BIOS güncellemesi yapmadınız ve sistem sağlıklı çalışıyordu. Normalde ciddi performans kayıpları ya da sistem kararsızlığı olmadığı sürece BIOS güncellemesi önerilmez. BIOS arayüzünüzü bilmediğim için doğrudan yardımcı olabilmem zor. Önerebileceğim BIOS menüsüne girdikten sonra genelde ayarları default yapmak için kısayol olur. Bu kısayolu kullanarak ayarları default moda alıp F10 (sizde başka bir tuş da olabilir) ile kaydedip yeniden başlatın.

Ek olarak genelde bu tarz problemler otomatik güncelleme sonucu bazı sürücülerin güncellenmesinden sonra oluyor. Windows Update geçmişini inceleyip hangi tarihten sonra bu sorunu yaşadığınızı hatırlıyorsanız o güncelleştirmeleri kaldırmayı da deneyebilirsiniz.

Discord gelebilir misiniz? Kamera açarım kolayca yaparız. Discord: Berat_#2515
Sorun çözüldü. Sorun yokmuş. Aylardır zekamı kullanarak gidip aylarca CPU hızı yerine GPU hızına bakmışım. Zaten 2.91 GHz alıyormuşum Görev Yöneticisi'nden gördüm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı