FX 8320 Overclock Nasıl Yapılır?

Ekinox07

Decapat
Bilgisayarım artık eskisi kadar güçlü hissettirmiyor. İşlemci olarak AMD FX 8300 kullanıyorum, overclock yapmak istiyorum, yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle merhaba. Düzeltmem gerekiyor.

AMD FX-8320
Gigabyte Technology Co. Ltd. 970A-UD3P
Dark Dkccx94rd X94

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci çarpanını bir puan artırın. Prime95 ile yaklaşık 20 dakika test edin. Testi geçemezse CPU voltajını artırın. 1.35V ise 1.36V yapın mesela. Prime95'te işlemci sıcaklığı 70'i geçmeyecek şekilde en üst frekans ve voltajı bulun. Her işlemcinin OC performansı farklı olduğundan bunu deneme yanılma yoluyla kendiniz bulacaksınız.

Netde biraz bak aynı işlemciyi oc yapanlara kaç voltaj vermişler falan. Biraz yardımcı olur. İşlemci modeli oc voltage yaz gelir karşına.

Bana yardımcı olma şansınız varmı teknik anlamda bireysel ben çunku hıc anlamam dedıklerınızden :)
İşlemci çarpanını bir puan artırın. Prime95 ile yaklaşık 20 dakika test edin. Testi geçemezse CPU voltajını artırın. 1.35V ise 1.36V yapın mesela. Prime95'te işlemci sıcaklığı 70'i geçmeyecek şekilde en üst frekans ve voltajı bulun. Her işlemcinin OC performansı farklı olduğundan bunu deneme yanılma yoluyla kendiniz bulacaksınız.
Bana yardımcı olma şansınız varmı teknik anlamda bireysel ben çunku hıc anlamam dedıklerınızden

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı