FX 8320 ve R9 280X Sistem Toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Slimps

Kilopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Abra a5 v15.2
Meslek
Öğrenci
Herkese Merhabalar,

Ben bu yıl içerisinden PC toplamayı düşünüyorum. Bütçe: 3000TL
Aklımda şöyle bir sistem var:
Bu sistem hakkında sizlere bazı sorularım olacak 650 Watt bu sisteme yeter mi ve PSU 80+ kategorisinde bulunmuyor ama yorumlarda adam 12V kanalından 600 Watt ve 50 amper güç sağlamakta, verimliliği %80 in üzerinde diyor. Kafam karıştı. PSU 80+ ise alacağım 80+ Değilse almayacağım. Ayrıca anakartta ön port USB 3.0 var mıdır? Cooler Master Hyper T4 İşlemci soğutucu işlemciye yeterli midir? Yeterli değilse Cooler Master Seidon 120V plus alacağım. (Overclock yapmayacağım zaten yapmayı da bilmiyorum.) Son olarak biliyorsunuzdur ki Sapphire R9 280X Toxic uzun bir ekran kartıdır (301 mm) acaba ekran kartı bu kasaya sığar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oc yapmayacaksanız AMD almanıza gerek yok. Ben önceden kendi topladığım sistemi şöyle göstereyim:
2500.JPG
Ayrıca ekran olarak şunu önerebilirim: Asus 23.6" Vn247H Geniş Ekran Led Monitör - Vatan Bilgisayar

Ekran kartı kasaya sığar, Hyper T4 yeterlidir, Güç kaynağıda sıkıntı çıkartmaz sonuç olarak endişelenmenize gerek yok.

Selamlar.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, forumda diğer kullanıcılarda sürekli sistem tavsiyesi hakkında bilgi edinmek istiyor fakat Technopat'ın Sistem Tavsiyeleri Bölümü hiç incelemeden hali hazırda cevaplar istiyorlar, bence Sistem önerileri bölümünü inceleyip fikir sahibi olmalı tüm kullanıcılar.

Sizin seçtiğiniz Güç Kaynağı Toplamayı Düşündüğünüz Sistem için yeterlidir.

Kasa Seçiminiz mid Tower yani büyük bir ekran kartı ve Sıvı Soğutma sistemi kullanılacak bir Kasa'ya Big Tower yani iç hacimleri geniş ve büyük bir kasa tercih etmeniz gerekiyor.

iyi çalışmalar.

Benim kendi kullandığım sistem de bu şekilde. Toxic'i araştırdığımda güç kullanımı konusunda biraz canavar olduğunu belirttikleri için, sistemin overclock potansiyelini de düşünerek 700 W 80 Plus bir güç kaynağı almıştım. Z3 Plus'ın ekran kartı genişliği de uygun. Kendi sistemimi tavsiye edebilirim direkt olarak hatta, 1-2 ay önce aldığımda 2943 TL'ye denk gelmişti. Anakartı EVO olmayanından alabilirsin. İşlemci soğutucuyu da 12 cm fanı olan bütçene uygun biriyle değiştirebilirsin. Monitör konusunda daha iyi öneriler yapabilirler, onları değerlendirebilirsin.

AMD FX X8 8320
Sapphire R9 280X Toxic
Asus M5A97 EVO R2.0
G.Skill Ripjaws 2x4GB 1866MHz
WD Caviar Blue 1TB
Zalman Cnps10X Optima
Zalman Zm700-GLX Dual Forward 80 Plus 700W
Zalman Z3 Plus
Asus 23" VS239HV

Overclock yapmayacaksanız ve ses sizin için sorun değilse harici soğutucu almanıza hiç mi hiç gerek yok. Güç kaynağı olarak RS700-B de tercih edebilirsiniz. Ekran kartı olarak GTX 770 tercih edebilirsiniz. Hayırlı olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı