FX 8350 Anakart ve Soğutucu Tavsiyesi

İşlemcim FX-8300. 4.2 GHz hızında o.c mevcut. Fan sesi yok soğutucunun fanını kullanmıyorum kendim kırmızı led fan taktım. boşta 29 derece oyunlarda 40 derecede ama işlemcinin üstünde ki o.c yi kaldırıp stok hıza düşürürsem boşta 5-10 derece oyunlarda maksimum 30 derece oluyor soğutucu çok iyi.

İmkansız bir değer boşta 10 derecede çalışan bir işlemci yok kaldı tdp değeri 200w olan bir işlemciden bahsediyorsunuz, en yakın zamanda sistem soğutma performansınızı fotoğraflar ile bekliyorum.

İmkansız bir değer boşta 10 derecede çalışan bir işlemci yok kaldı tdp değeri 200w olan bir işlemciden bahsediyorsunuz, en yakın zamanda sistem soğutma performansınızı fotoğraflar ile bekliyorum.
Yalan söyleyecek halim yok şuan işlemcide termal macun yok ve ısı değerleri böyle

https://i.hizliresim.com/Vr87qV.jpg

Ama ZALMAN ZM-STG1 YÜKSEK PERFORMANS THERMAL MACUN bu ürünü kullanırsam 10 derecelere kadar düşüyor ayrıca kasanın bütün fan yuvaları dolu kasa ise zalman z11 plus hf1

İşlemcim FX 8350; stok fan evet soğutuyordu ama aşırı derecede ses yapıyordu. Devir 5500-6000 seyrettiği oluyordu yük altındayken. Şu var ama soğutmayı beceriyordu bir şekilde.

Bugün "Dark Freezer X94 Red" aldım ve taktım.
Sistemim boşta 18-28, yükte 50-55 derece arasında. Stok fanla aynı değerler. Çok sessiz bir fan değil. Stok fandan sonra da ilaç ama. Hız aşırtma yapmadım henüz. 4.0-4.2 kullanıyorum.

ASRock 970A-G/3.1 Socket AM3+/ AMD 970/ DDR3/ Quad CrossFireX/ SATA3&USB3.1/ M.2/ A&GbE/ ATX Motherboard

Bu anakartı önerir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı