FX 8350 Kapanma Sorunu

adazevas

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ekibi, Aşağıda donanım listesini yazacağım masaüstü bilgisayarım bazı oyunlarda ısınıp kapanıyor. Sebebini internette çok araştırmama rağmen bir türlü bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
İşlemci: AMD FX (tm)-8350 Eight-Core Processor
Anakart: Asus M5A97 LE R2.0
Ekran Kartı: Asus Radeon HD7850 2GB
Ram: 8 GB
Soğutucu: Cool Master CPU Soğutucu
Power Supply: 700 W
HDD: WD 1 TB
İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate 64bit
DirectX 11
Thermaltake Kasa

Gerekli başka bilgi olursa size tekrardan yazarım.
Kapanma yapan ve yapmayan oyunların listesi.

Kapanma Yapan Oyunlar
1: Grand Theft Auto IV (yaklaşık 15-20 dk arası oynatıyor.) (Steamsiz orijinal sürüm)
2: Grand Theft Auto V (Story mod'da hiç kapanma yapmadı fakat Online Mod'da ilk yüklediğimde 1 saat civarı oynayabildim şimdi yaklaşık 30 dk oynatıyor)(Orjinal Steam Sürümü)
3: Max Payne 3 (yaklaşık 30-60 dk arası oynatıyor)(Orjinal Steam Sürümü)
4: Euro Truck Simulator 2 (yaklaşık bir saat oynatıyor) (Orjinal Steam Sürümü)
5: LA Noire (yaklaşık bir saat oynatıyor) (Orjinal Steam Sürümü)
6: Mafia II (yaklaşık bir saat oynatıyor)
7: Need For Speed World (yaklaşık bir saat oynatıyor)
8: Guitar Hero World (yaklaşık 20-30 dk oynatıyor)

Kapanma Yapmayan Oyunlar
1: Counter Strike Global Offensive (Steam Sürümü)
2: Spin Tires (Steam Sürümü)
3: Omsi Bus Simulator 2
4: Sniper Elite Nazi Zombie Army
5: Rock Smith 2014 (Steam Sürümü)

Kasaya ait resimleri upload ettim.

http://i.hizliresim.com/4b1DdJ.jpg
http://i.hizliresim.com/PPn53b.jpg

Elektriksel bir olabilir mi diye düşünüp akım kontrollü priz kullanmaya başladım fakat hiçbir etkisi olmadı.
Soğutucumun güçlü olduğunu düşünüyorum ama nedenini hiçbir şekilde bulamadım. Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar. Bahsettiğim VSYNC ayarını kapatıp oyuna girdiğim gün mouse'umu değiştirmiştim. Eskiden kullandığım Logitech M-UAS144 lazer mouse'u sanıyorum 2008 yılında almıştım ve sol tuşu sorun çıkarıyordu. Mecburiyetten yeni mouse aldım. Fakat hiç ummasam da aklıma bir kurt düştü. Dirt 3 Complete Edition 1 yarış bile yaptırmadan sistemimi kapatan bir oyundu. Oyuna girip grafiksel hiç bir ayara dokunmadan oynadım. 1 sezon bitirmeme rağmen sistemim ne ısındı ne de kapandı. Sıkıntım mouse'tan kaynaklanıyordu sanıyorum. Böyle bir durumu hiç düşünmemiştim mümkün müdür açıkçası bilmiyorum fakat bilgisayarcıya götürdüğümde herhangi bir sorun yokmuş gibi davranmasının nedeni de buydu sanırım. Şimdilik sorun çözülmüş gibi görünüyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı