FX 8350, R9 280 tabanlı sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gİlhanash

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben ilk defa bir Vatan bilgisayar çalışanının tavsiyesi ile AMD bir sistem kurdum. Sistem iyi mi diye bir sizlere sormak istedim ve ısınma sorunu olursa diye daha fazla fan takmam gerekir mi ?
Sistemim Şu Şekilde ;

• R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384bit Radeon DX11 .2 Ekran Kartı
  • FX XE 8350 Soket AM3+ 4GHz 16 MB Cache 125 W İşlemci
  • M5A97 R2.0 AMD AM3+ DDR 3 Anakart
  • 8GB 2x4GB RipjawaX DDR3 CL9 Dual Kit RAM
  • 240 GB Kingston SSD
  • 1 TB Cavier Blue SATA WD
  • Xigmatek Assasin Kasa + 80Plus 700 w

Kasam Assasin arkada 1 sıcak hava çıkartan fan ve üstte 2 soğutucu fan olmak üzere toplam 3 fanım var. Yanlış bilmiyorsam önde 2 fan girişi daha var kasa elimde olmadığı için bakamıyorum şuan windows kurulumu için bilgisayarcı da.

Kasa hakkında araştırma yaptığımda önde 2 fan girişinin daha olduğunu yazıyor ama emin değilim vatandakiler önde giriş yok diyor fakat internet tam tersi bu kasa hakkında bilgisi olan biri varsa yazabilir mi?

Önde fan girişi varsa fanları takmalı mıyım ve takarsam hava akış yöne ne önde olmalı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınan hava yükselir. Böyle takılmalı.

So%C4%9Futma.jpg

Cevabınız için teşekkürler. Anlamadığım bir kısım var 4 numaralı fanın nereye ve nasıl takılması gerektiğini anlayamadım. kusura bakmayın ilk defa bilgisayar topluyorum da pek bilgili değilim bu konuda.

Kasanın yan kapağında o fan. RAM'lerin ve anakartın üzerine hava üfleyerek soğutuyor.

Tamam teşekkürler. Sanırım 5 fan takınca gerek kalmaz daha sonra gerekirse oraya da takarım. Sağ olun.

Sistem hakkında bir yorumu olan var mı iyi midir sizce oyun oynamak için ?

Yanıtınız için teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alıcam.

Monitör değişikliği için Vatan Bilgisayara gittim üstte 2 iç soğutma fanının sistemim için yeterli olcağını ve herhangi bir problem olmayacağını söylediler.

Şuan sistemde arkada bir sıcak havayı dışarı atan fan ve üstte 2 tane içeri doğru soğutan fan var. Yeterli olur mu ? Zaten çok ısıncak aşırı bi bilgisayar yapmadım.

Yeterli merak etmeyin. 4. olan yan kapakta da fan varsa sıkıntı yok öndekiler opsiyoneldir ister tak ister takma.

Yan kapakta maalesef giriş yok ama sanırım yeterli olacaktır. Çok ısıncak bir sistem değil sanırım. O. C falan da yapmayı düşünmüyorum şu anlık. Teşekkürler yanıtınız için. Daha sonra gerektiğini hissedersen takarsın dediler oradakiler de. :)

Sağ olun. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı