FX 8350 Sistem Donma Sorunu

onemore911

Hectopat
Daha fazla  
Bir kaç gün önce bilgisayarıma format attırdım fanın macununu değiştirdim. Bilgisayarı kullanmaya başladığımda payday 2'yi ultrada oynuyorum sıkıntısız fakat GTA 5'te 1920*1080 normalde de tam oynarken PC donuyor ve tuştan kapamak zorunda kalıyorum. Bi aralar arkadaşımda da 1 oyunda aynı sorun vardı. 2 ayda geçti aranızda çözümü bilen varsa çok mutlu olurum oyunu oynayamıyorum .
Sistem:
AMD FX 8350 işlemci
R9 380 ekran kartı
16 GB RAM

Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.
Ayrıca arkadaşlar formattan önce bi sorunum vardı bazen bilgisayar açılmıyordu o sorunuda giderdik fakat sadece GTA 5'de bilgisayar donuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekler çıkarılıp tekrar takılabilir. Sabit disk kullanıyorsan bir disk yazılımı ile sağlık durumunu test edebilirsin. Donma olayları genellikle sabit disk ve belleklerde çıkan sıkıntılardan kaynaklanıyor. Sistem kitlendiği zaman arkada oyun sesi akmaya devam ediyor mu yoksa tekrar mı ediyor acaba?

Bellekler çıkarılıp tekrar takılabilir. Sabit disk kullanıyorsan bir disk yazılımı ile sağlık durumunu test edebilirsin. Donma olayları genellikle sabit disk ve belleklerde çıkan sıkıntılardan kaynaklanıyor. Sistem kitlendiği zaman arkada oyun sesi akmaya devam ediyor mu yoksa tekrar mı ediyor acaba?

Dediklerinizi uyguladım, geçenlerde bir program buldum bütün programları kapatıyordu. İlkte sorun çözüldü fakat şimdi gene devam etmeye başladı, güç kablosunda sıkıntı var diye değiştirdim fakat gene aynı, hiçbir zaman sorun yok, farklı oyunlarda olsun fakat GTA 5'e girdiğimde donuyor. Son ayarlarda sıkıntı çıkarmazken normale aldım öyle de denedim grafikleri alakası yok, hala da devam ediyor. Bildiğiniz tam oyun sırasında tak ekran donuyor ve düzelmiyor, anca tuştan kapatıp açıyorum. Ayrıca oyun orijinal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Enteresan. GTA oyun ayarları ile ilgili bir problem de olabilir, deneme yanılma yöntemi ile seçenekleri değiştirebilirsin ki yaptım diyorsun. Sadece bir oyunda olan spesifik bir durum olduğu için aklıma pek bir şey gelmiyor açıkçası. Belki oyun içinde güç yetmiyor olabilir. Güç kaynağının tam künyesini yazar mısın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı