FX 8350 sistem nasıldır?

Arkadaşlar, tekrardan merhaba. Fx 8350 işlemciyi cayma hakkımla ürün değişimi yapmak istediğimi söyledim tavsiyelerinize uyarak ve ryzen 5 1400 almaya karar kıldım. Yarın akşam almış olacağım. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. 2011 model bi işlemci almak yerine geleceğe yönelik ve araştırmalarıma göre performansıda fx'e hatta i5 7650 ile aynı düzeyde. Tavsiyeleriniz için hepinize teşekkür ediyorum.

Fx ve i5 işlemciye göre daha iyi benchmark'larda.

Sorun sicaklik degil, FX islemcilerin cop olmasi. FX'e para verecegime coee2Duo kullanirim daha iyi...

Arkadaşlar, konuyu acan arkadasin amaci bakin benim "4.7 cigaherz" islemcim var diye hava atmak istemesi arkadaslarina falan. Tabii Lc'den anlamayan da bunu yutacak ve kendisi havali olacak! RAM pahali tutacak falan bahane! DDR3 ile 4 arasinda sanki 383883 TL var! 40 TL en fazla. Hatta o kadar bile yok. 3-4000 TL sistemde 40 TL'den kaciyor.

Bir de 80 Plus tercih etmedim yaziyor ya! Ona ayri bir kizdim!

Yoook artik o kadar değil Core Duo 2 ymiş😄😄. Siz şuna ben Intel fan hayranıyım AMD ne olursa olsun ben ezerim tanımam desene. Ben de şu an ikinci elden var olan sistemime 8350 aldım gayet te iyi. Şu AMD islemcilere çamur atmayin artik. Sen dandik stock fan kullanirsan her işlemci ısınir ha 8370 dogru o fazla elejtrik çekiyor ama 8150 ve heleko 8350 bu oldukça başaralo bir işlemci hala kullanan bir yîgın rzyen çikmasına ragmen. Elbette daha kücük nm işlemciler daha az ısınir daha az güç yer ama bu demek değildir ki AMD berbattir. Bu kafa oyuncu kafasi millet safece oyun oynamiyoki. Şu oyuncu kafasiyla bilgisayarda ahkam kesenlere lafim yokdur artik.

Bakın elbette yeni sistem toplayacak olanlar güncelliğinden dolayı Intel veya Ryzen tercih etmeli ama artık şu saçma sapan hırafelerden vazgeçin artık. Isınmıyor arkadaşım ısınmıyor. 100 TL fiyatında bir soğutucuyla kullanıyorum ve 40 derecenin üstüne çıktığını görmedim daha FX 8300'ün. Performansı düşük de güncelliğini yitirdi de ama ısınıyor deme.

Performans da iyi bana kalırsa. Günümüz sistemleri ve agır grafik kart sistemleri için düşük tabii. Zamanında ortaligi esip kastıran ASUS Gaming stix R9 380 gibi ya da Sapphire R9 380 Nitro Dual X sogutma gibi baba kartlari haddiyle taşıyan rahat besleyen bir işlemci. Tabi RAM 16 GB ideal.

çok geniş bir bilgim yok fakat tecrübelerimi paylaşmak istedim şuan fx 8350 kullanmaktayım gömdüğünüz kadar yok ilki bu yani okuyunca sinir oldum sürekli abartılıyor alakası yok gametech kule tipi soğutucum var 2 fanlı xigmatec macun ile cpu z ile %100 kullanım ile 61-63 dereceleri geçmiyor 1 saatlik test sonuçlarım bunlar adı çıkmış diye lekelemeye gerek yok lütfen ryzen e geçmeyi düşündüm fakat şuan değil işimi görüyor ki zamanın en iyi işlemcilerinden zaten bilgi konusunda yanlışım varsa kusura bakmayın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı