FX 8350 Tabanlı sistem yükseltme önerileri

smnfrh

Centipat
Merhaba arkadaşlar.

Uzun zamandır bilgisayar vs takip etmiyorum. Piyasa çok değişmiş. Ryzen vs de çıkınca. En son FX 8350'li PC toplamıştım hala taş gibi işimi görüyor çok şükür.

Şimdi yardımcı olabilirseniz sizden tavsiye almak istiyorum.

Benim 2. bir bilgisayarım vardı. Torrent (24 saat açık), internet, yazıcı gibi işlere kullandığım. Evde işi olanın oturduğu basit bir bilgisayardı. Bu bilgisayarım evdeki elektrik sorunundan dolayı gitti.

Bende kasa, harddisk, SSD, ekran kartı, Power, RAM DDR3 gibi malzemeler var.

Fazla masraf olmayacak ve dediğim şekilde kullaacak anakart ve işlemci tavsiye edebilir misiniz?

Monitör konusuna gelinde ASUS V220H'ydi sanırım kullanıyordum onu da abime verdim ve kendim ortada kaldım.

Bana en az 22' olmak üzere bir adet de monitör tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.

Çok masraflı birşey istemiyorum açıkcası. Monitör için 700 TL falan düşünüyorum ki yeter mi bilmiyorum.

İşlemci + Anakart için ise 400-500 TL ayırmak istiyorum.

50-100 oynayabilir.

Ayrıca elinde 2. el parça olanda paylaşırsa değerlendirebilirim. Ama bizzat kendinizde ise. Sahibinden vs çok güvenmiyorum 2. el olayına.

İşlemci + Anakart için sadece 500 TL'ye alacağınız sistem elinizdekinden iyi olmayacak. Elinizdeki anakart ve işlemciyi satıp üstüne 500-600 ekleyerek R5 1600 +Anakart alabilirsiniz.
Yeni nesil 1600'ler var piyasada 1. nesil görünümlü ama 2. nesil :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı