FX 8350 ve R9 280 Tabanlı Sistem Donma Sorunu

Omeros

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar ,

3-4 ay önce yeni bir pc aldım ancak yeni olmasına rağmen yeteri kadar performans aldığımı düşünmüyorum. Son zamanlarda da chrome üzerinde dolaşırken bile donmaya ve 10-15 saniye boyunca bir şey yapmama engel oluyor. Son zamanlarda CS:GO ve GTA5 oynarkende donup hata vermeye başladı anlam veremedim.

İlk aldığım zamanlarda da sıcaklık problemi yaşıyordum ancak kasa kapağı açık falan oynayarak bunu çözmeye çalıştım. Şimdi ise donma problemleri ile kaşılaştım.

Özellikler:
İşlemci: Amd FX-8350 X8 4.00 GHz Soket Am3+
Anakart: Gigabyte 970A-DS3P Amd 970 2000 MHz(OC) DDR3 Soket AM3+
Ram: Kingston HyperX Fury Red 8GB 16000 MHZ
Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon r9 280 DUAL-X 3 GB 384 Bit
SSD: Kinsgton SSDNOW V300 240 GB
Power: Aercool Strike-X 600 W 80 Plus
Kasa: Aerocool GT ADvance Usb 3.0

Kasa çok küçük olduğundan kablolar vs. çok karışık ve hava sirkülasyonu tam olamadığını düşünüyorum. Kasayı değiştirme mi önerir misiniz ? ( Kasa fotoğrafı aşağıdadır )

Kasa Fotoğrafı :
qYn5qhO.jpg

Bu kasada ekran kartının ısınması kadar doğal bir durum yok. Eğer anlıyorsanız parçaları söküp, temiz bir montaj yapın. Gördüğüm kadarıyla kasanın kablo yönetimi için delikleri var. Bu halde yapabileceğiniz pek birşey yok.

Power suply yetersizliğinden donma yaşıyor olmam muhtemel mi acaba ? Isı sorununu kablo düzenlemesi ile hallettim ancak donmaları hala yaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı