FX 8350 ve RX 580 için 400W PSU yeterli gelir mi?

Hastasiempre

Hectopat
Uzatmadan yardımınızı istediğim konuya değineyim.
Dün gece güç kaynağım yandı ve mecbur yeni bir güç kaynağı almak zorundayım.
Sistem: RX580 8 GB Gaming X
FX8350 işlemci
MSI 970 Gaming anakart
Cooler Master kule tipi işlemci soğutucu.
8x2, 1600MHz RAM.
Cooler Master'ın 400W'lik bir PSU şunu buldum. 2 ay kadar bütçem de kısıtlı olduğu için gayet makul gözüktü gözüme. Tek derdim sistemi besleyebileceğinden emin olamam

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli değil. RX 580 için en az 450W PSU öneriliyor. Bütçenizi belirtirseniz yardımcı olabilirim. Bu arada muhtemelen işlemciye OC uyguluyorsunuz, uygulamıyorsanız darboğaz yapıyordur. Eğer uyguluyorsanız 450W' da yeterli olmayacaktır.

Uzatmadan yardımınızı istediğim konuya değineyim.
Dün gece güç kaynağım yandı ve mecbur yeni bir güç kaynağı almak zorundayım.
Sistem: RX580 8 GB Gaming X
FX8350 işlemci
MSI 970 Gaming anakart
Cooler Master kule tipi işlemci soğutucu.
8x2, 1600MHz RAM.
Cooler Master'ın 400W'lik bir PSU şunu buldum. 2 ay kadar bütçem de kısıtlı olduğu için gayet makul gözüktü gözüme. Tek derdim sistemi besleyebileceğinden emin olamam
En az Cooler Master, Corsair gibi kaliteli bir markanın 500W bir modeli lazım. Hem işlemci hem ekran kartı çok güç çeken modeller.

Yeterli değil. RX 580 için en az 450W PSU öneriliyor. Bütçenizi belirtirseniz yardımcı olabilirim. Bu arada muhtemelen işlemciye OC uyguluyorsunuz, uygulamıyorsanız darboğaz yapıyordur. Eğer uyguluyorsanız 450W' da yeterli olmayacaktır.
Çok yüksek değerlerde oc uygulamadım işin aslı yakın zamanlı ryzen a geçmek istiyorum zaaten.
En az Cooler Master, Corsair gibi kaliteli bir markanın 500W bir modeli lazım. Hem işlemci hem ekran kartı çok güç çeken modeller.
200 TL gibi bir bütçem var 2. El olarak alacağım gibi duruyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı