FX 9590 Sistem Kilitlenme Sorunu

MockingjayGG

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 6 ay önce Vatan Bilgisayar'dan masaüstü bilgisayar topladım. Aldıktan kısa bir süre sonra bilgisayarım belli bir süre olmadan kilitlenmeye başladı. Bu 30 dakikada da olabiliyor 5 saatte de. Kilitlendikten sonra mouse hareket etmiyor, klavye çalışmıyor, ses gidiyor, ekranda hiçbir şey hareket etmiyor. Artık bu sorunu almaktan bıktım lütfen bilgili birisi yardım etsin. Bilgisayarın özellikleri:

• SABERTOOTH 990FX R2.0 AMD 900FX/SB950 AM3+ DDR3 1866 MHz SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
  • AMD FX XB 9590 SOKET AM3+ 4.7Ghz 16MB 220W 8 Çekirdek Su Soğutmalı İşlemci
  • GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram
  • Transcens 128GB 370S Serisi SATA 3.0 (560 MB OKUMA/460MB YAZMA) Alüminyum Kasa SSD
  • WD 3.5''1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
  • Xıgmatek Talon Black Edition Vector 80Plus 750W MidT ATX Pencereli
  • Pıoneer DVR-221LBK 24X +Double Layer Labelflash Sata Dvd Yazıcı
  • Asus r9 380 Strıx Gaming 4gb GDDR5 256bit Amd Radeon dx12 Ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
@MrClutchh 9590-9370 saçma sapan işlemciler, AMD artık nasıl yaptıysa trafo gibi güç tüketiyor, aynı zaman da verimsiz bir işlemci, hade çok güçlü bir işlemci olsaydı insan güç tüketimine laf atmazdı ama öyle çok çok güçlü bir model de değil İ5 seviyelerinde bir işlemci.

Sorun Çözüldü.. Bu hatayı alan bir sürü kişi olduğunu gördüm ve herkes çözümü işlemciyi değiştirmekte buldu ama çözüm aslında çok basitmiş
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. Buradaki işlemi yaparsak sorun çözülüyor. Bios ayarlarından turboyu disable yapmamız sorunu çözüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı