FX X6 6100, M5A97 R2.0 ve GTX660 Ti AMP Sistem

• Konuyu başlatan emir
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 2B
Recep Baltaş, Burak Alkan veya herhangi birisi. Bu konuyla ilgisi yok. Dediğiniz gibi 2000 liralık bir ürün %25 indirim ile tabi ki 1500 lira olur. Ama söz konusu Vatan olunca işler değişiyor. Adam nasıl olsa 1500 lira olacak diye 2000 liralık sistem toplar, alacağı gün gelince bi bakar 1600 küsür. Çünkü Vatan direk indirimsiz fiyatı %25 indirmiyor. Her ürünün fiyatlarını artırıp, o yüksek fiyat üzerinden %25 indiriyor. Sonuçta hafta içindeki fiyattan %10 -15 gibi bir miktar indirilmiş oluyor. Anlatmaya çalıştığım şey bu :D

Bitin değeri ekran kartını işlemci yerine kullanırken ve bütün yükleri ekran kartına yüklerken işe yarıyor diye biliyorum.

Çok yanlış biliyorsun. Bit, ekran kartının en önemli özelliklerinden biridir. Kartın kendi üzerindeki RAM modülleri ile iletişim kurarken kullandığı otoban gibidir ve bu bağlamda sürekli kullanılmaktadır. Bit ne kadar yüksek olursa kart o kadar yüksek miktarda veri işleyebilir. Tabi bir noktadan sonra Bit eğer yeteri kadar yüksek ise, bu defa GPU limitine takılır. Yani bu miktarda veriyi işleyebilecek bir GPU yoksa kartınızın kaç Bit olduğu pek bir anlam ifade etmez.

Bu bağlamda alt seviye bir karta 256 Bit arabirim koysanız bile performansı değişmez. Bu yüzden her zaman kartın ana performansını belirleyen şey GPU'dur. O da bilmeyenler için soldan ikinci rakam yöntemi ile kolayca anlaşılabilir...:)

Vatanın %25'leri olmasa ordan hiçbir şey alınmaz zaten.
Tavsiye yok mu?
Yoksa bunu alıcağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
:) Tamam değiştiriyorum. Bildiğim kadarıyla Asus'tan çıktın fakat anlıyorum ki Asus'un kalitesinden vazgeçemiyorsun ve öneriyorsun. Tmm değiştiriyorum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı