FX X6 6300 OverClock Nasıl Yapılır?

Yusuf Can

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar;

O.C yapmayı bilmiyorum ve bu güne kadar hiç yapmadım. Rehberlerde izledim fakat pek anlayamadım. Bilmediğim için de yanlış bişey yapmaktan korkuyorum. Rica etsem bana yardım edebilir misiniz. ?

Sistem : FX X6 6300

MSI R7 370 2GB 256 BIT

4X2 8 GB CORSAIR 1600 MHZ RAM

HYPER 212S SOGUTUCU

MSI 970A G46 ANAKART

600+80 W PSU

@Adion Hocam, yardımcı olabilir misin ?

Fx 6300 4.4 Ghz'de rahat kullanılabiliyor. Msı anakart kullanıyorsun biosa gir, overclocking settings, Oc Genie II Mode'a tıkla ve altta Adjust Cpu Ratio da değeri 21 yap rest at, açılırsa tekrar bios'a gir değeri 21,5 yap rest at, açılırsa değeri 22 yap ve tekrar rest at. Açılırsa güle güle kullan hızın 4.4 Ghz. Açılmazsa buraya yaz yardımcı olurum.

Fx 6300 4.4 Ghz'de rahat kullanılabiliyor. Msı anakart kullanıyorsun biosa gir, overclocking settings, Oc Genie II Mode'a tıkla ve altta Adjust Cpu Ratio da değeri 21 yap rest at, açılırsa tekrar bios'a gir değeri 21,5 yap rest at, açılırsa değeri 22 yap ve tekrar rest at. Açılırsa güle güle kullan hızın 4.4 Ghz. Açılmazsa buraya yaz yardımcı olurum.
Voltaj ayarları yapmam gerekmiyor mu ?

@WhoAmI

Voltaj vermeden 4.4 GHz'de çalışmaz. O anakartla voltajsız en fazla 4.1 GHz'e çıkabiliyorsunuz. BIOS'ta soldan Overclock bölümüne girip CPU'nun çarpan kilidini değiştirmelisiniz. 200 MHz FSB'li FX-6300'ü 4.1 GHz yapmak için çarpan sayısını 20.5 yapmanız gerek.

Zaten 4.1 Ghz işlemcinin boost hızı, 4.3 Ghz de voltajsız çalışabilir diye düşünüyorum, ama 4.4 Ghz de voltaj verebilir. Kendi anakartımda voltajsız 5.1 Ghz yapabilmiştim ama stabil değildi orası ayrı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı