FX X8 8150 ve R9 380 Uyumu

JuWeNeL

Decapat
Arkadaşlar merhaba,

Sisteme uzun zamandan beri dokunmuyorum. Ekran kartım yeni oyunlarda sorun çıkarmaya başladığı için değiştirmek istiyorum. İşin aslı uzun zamandan beri piyasayı da takip etmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim. Benim esas sorunum Tencent Game üzerinde PUBG mobile oynarken kasma ve donmalar. Ekran kartımı Asus Radeon R9 380 Strix Gaming 4GB GDDR5 olarak upgrade düşünüyorum. Ama işlemci ve ekran kartı arasında bir dar boğaz sorunu veyahut başka bir problem yaşar mıyım? Uzun lafın kısası yapmak istediğim iş doğrumu? Oc yapmak gerekir mi? Yapmam gereken ve yapmamam gerekenler nelerdir?

İşlemci: AMD FX X8 8150 Soket AM3+ 3.6GHz 16MB Cache 32nm
Anakart: MSI 970 GAMING AMD 970+SB950 AM3+ DDR3
RAM: 20GB DDR3-1600 4+4+4+8
Kasa: Power Boost JBST-VKG1008 Gaming
Power: FSP FSP700-60AHBC 700W AKTIF PFC 85+
Mevcut Ekran kartı: Zotac GTX760 GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartı için fiyat makul duruyor fakat elinizdeki kart ile çok da fazla bir farkı yok. Daha düşük bir kartınız olsa tercih edilebilirdi sanki ama biraz gereksiz bir yükseltme gibi duruyor bence.
Şuan ultraya aldım. Çözünürlük 1920x1080, sebepsizce oyunda donma ve kasma yaşıyorum. Sırf bu yüzden yeni ekran kartına geçecektim. Bilgisayarımda bulunan bu sorunu çözersem yeni ekran kartı yada yeni bir sistem almayı düşünmüyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    35,6 KB · Görüntüleme: 32
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı