FX505DT Ryzen Controller ayarları değiştirilmiyor

Ahmet Çavdar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire A715-75G - İ5 10300H 2.5 GHz Turbo 4.5 GHZ - Intel UHD Graphics & GTX 1650 - 16 GB 2933 MHz

Asus TUF Gaming FX-505DT BQ180T - R5 3550H 2.1 GHz Turbo 3.7 GHz - Vega 8 & GTX 1650 - 16 GB 2400 MHz
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar, cihazı Ryzen Controller üzerinden 10-15-20 TDP (min-orta-max) değerlerine ayarladığımda hiçbir değişiklik yapmıyor işlemci kullanımında. Ama min TDP 5 yapınca işe yarıyor program ve işlemci 400 MHz'den yukarı çıkmıyor. Reset diyorum düzelmiyor.

Birçok kişi gördüm Controller'ı sorunsuz biçimde kullanan. Ama ben ilk yazdığım 10-15-20'ye kadar birçok deneme yapmama rağmen sonuç alamadım. Bu denemelerde Ryzen Controller'ın Discord kanalındaki ayarlar da dahil. O ayarları yükselterek ve alçaltarak onlarca deneme yaptım. Bir tek 5-15-20'ye tepki verdi cihaz, onda da geri düzelmedi. Yeniden başlattım ben de cihazı, o şekilde düzeldi. Nedendir bu? Bir de R5 3550H Ryzen Controller rehberi var mı önerebileceğiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, cihazı Ryzen Controller üzerinden 10-15-20 TDP (min-orta-max) değerlerine ayarladığımda hiçbir değişiklik yapmıyor işlemci kullanımında. Ama min TDP 5 yapınca işe yarıyor program ve işlemci 400 MHz'den yukarı çıkmıyor. Reset diyorum düzelmiyor.

Birçok kişi gördüm Controller'ı sorunsuz biçimde kullanan. Ama ben ilk yazdığım 10-15-20'ye kadar birçok deneme yapmama rağmen sonuç alamadım. Bu denemelerde Ryzen Controller'ın Discord kanalındaki ayarlar da dahil. O ayarları yükselterek ve alçaltarak onlarca deneme yaptım. Bir tek 5-15-20'ye tepki verdi cihaz, onda da geri düzelmedi. Yeniden başlattım ben de cihazı, o şekilde düzeldi. Nedendir bu? Bir de R5 3550H Ryzen Controller rehberi var mı önerebileceğiniz?
Selamlar aynı seri BQ190 modelli laptobu kullanıyorum. Bu videodaki çözümü deneyebilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sıcaklık, Kullanım için en ideal RyzenController ayarını gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı